خانه / آخرین اخبار / ماجرای اینفوگرافیک های جنجالی اعتماد آنلاین چیست؟

ماجرای اینفوگرافیک های جنجالی اعتماد آنلاین چیست؟

چهارم خرداد ماه امسال بود که سایت اعتماد آنلاین وابسته به روزنامه اعتماد در یک اینوگرافیکی که بررسی میانگین  سن امید به زندگی در کشورهای غرب آسیا ( خاورمیانه) پرداخته بود، رژیم صهیونیستی را به عنوان یک کشور به رسمیت شناخت و در کنار کشور فلسطین آماری هم از میانگین سن امید به زندگی در سرزمین‌های اشغالی ارائه کرد.

برای همه روشن است که سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران در قبال رژیم صهیونیستی کاملا مشخص است و بعید است مدیران روزنامه و سایت اعتماد آنلاین از این سیاست‌های روشن و شفاف بی‌خبر باشند و چنین اشتباه فاحشی را مرتکب شوند.

کانال اعتماد آنلاین شایعات تلگرام سید علی میرفتاح کیست سایتهای اصلاح طلب سایت بررسی شایعات روزنامه های اصلاح طلب روزنامه اعتماد رسانه‌های اصلاح طلب اینفوگرافی چیست اعتماد آنلاین اصلاح طلبان چه کسانی هستند

هرچند سایت اعتماد آنلاین این اشتباه فاحش خود را پس اعتراض در فضای مجازی اصلاح کرد، اما ماجرا به همین جا ختم نشد و این سایت روز گذشته و در اقدامی دیگر در یک اینفوگرافیک دیگر که به بررسی میزان کمک کمیته امداد امام خمینی( ره) به محرومین سایر کشورهای جهان می‌پرداخت میزان کمک اینهاد به ملت فلسطین را به اشتباه ۳.۶ میلیارد دلار اعلام کرد اما در واقع رقم اصلی کمک کمیته امداد به مردم فلسطین ۳.۶ میلیارد ریال بوده است.

این اقدام اعتماد آنلاین در حالی صورت گرفت که از چند روز پیش شبهاتی توسط رسانه‌های بیگانه پیرامون اقدامات کمیته امداد امام خمینی(ره) به مردم نوار غزه مطرح شده بود که در این رابطه پرویز فتاح رئیس کمیته امداد با ارائه توضیحاتی درباره نحوه کمک این نهاد به مردم فلسطین موجب روشن شدن موضوع برای مردم شد.

کانال اعتماد آنلاین شایعات تلگرام سید علی میرفتاح کیست سایتهای اصلاح طلب سایت بررسی شایعات روزنامه های اصلاح طلب روزنامه اعتماد رسانه‌های اصلاح طلب اینفوگرافی چیست اعتماد آنلاین اصلاح طلبان چه کسانی هستند

فتاح گفته بود: کمک های کمیته امداد امام خمینی(ره) به  مردم فلسطین از طریق صندوق‌های موجود در همان مناطق بوده است و کمک‌هایی که مردم ایران برای مردم فلسطین ارسال کرده‌اند تامین شده است.

این بار هم این اشتباه اعتماد آنلاین با واکنش‌هایی همراه شد که موجب شد این سایت اشتباه خود را تصحیح کند. اما حالا این سوال مطرح می‌شود که آیا این اقدامات اعتماد آنلاین از روی خطا و اشتباه صورت گرفته و یا اینکه تعمدی در کار است؟

روزنامه اعتماد با سردبیری سیدعلی میرفتاح منتشر می شد

منبع: تسنیم

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*