خانه / آخرین اخبار / آشنایی با حیوانات پیشگوی جام جهانی

آشنایی با حیوانات پیشگوی جام جهانی

سی ان ان گزارش داد از هشت سال پیش و در سه دوره اخیر جام جهانی فوتبال، استفاده بشر از حیوانات پیشگو رواج یافته است.

پل، اختاپوس آلمانی، مشهورترین این پیشگوها بود که ۸۵ درصد پیشگویی هایش در جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی درست از آب درآمد. شهرت این هشت پا و دقت پیش بینی های وی تا آنجا رسید که هواداران تیم های بازنده تهدید به خوردن وی کردند.

با وجود شهرت پل، فیلی به نام نلی از پیشکسوتان پیش بینی نتایج مسابقات به شمار می رود و پیش از پیش بینی بازی های جام ۲۰۱۰، جام جهانی فوتبال زنان ۲۰۰۶ را پوشش داد و بیش از ۹۰ درصد پیش بینی هایش درست بوده است. روش این ماده فیل نیز به این صورت است که توپ فوتبال را به سمت پرچم تیم پیروز شوت می کند.

دولت چین که می خواست سهمی از شهرت و هیاهوی این پیش بینی ها داشته باشد، در سال ۲۰۱۴ توله پانداهایی را معرفی کرد که قرار بود از درخت تیم برنده بالا برود. پکن در میانه راه از این پروژه منصرف شد و تصمیم گرفت تا این توله پانداها را در دید رسانه ها و حواشی شهرت قرار ندهد. شاید تهدید به مرگ پل اختاپوس در این میان نقش داشته است.

یکی دیگر از حیواناتی که حواشی رسانه ای آن بر دقت پیش بینی هایش می چربد، کانگورویی به نام پِرِدیکتارو است که متعلق به بیندی دختر استیو ایروین فقید (فعال محیط زیست و مجری برنامه های حیات وحش) استرالیایی است. با وجود حمایت های یکی از باغ وحش های استرالیا، منتقدان استعداد این کیسه دار را در زمینه پیش گویی نتایج فوتبال را زیر سوال برده اند. این کانگورو بیش از ۱۴ هزار دنبال کننده در توییتر داشته و کلیپ هایش بیش از ۱۰۰ هزار بار تماشا شده اند. پردیکتارو با انتخاب کاسه غذایی که پرچم تیم برنده بر آن نقش بسته پیشگویی می کند. وی نه تنها در زمینه فوتبال، بلکه در راگبی هم دستی در پیشگویی دارد.

اماراتی ها هم برای آنکه از قافله پیش بینی نتایج جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل عقب نمانند شتری به نام شاهین را به رسانه ها معرفی کردند که با جویدن نماد یکی از تیم ها، آن را برنده بازی پیش رو معرفی می کرد. صحت پیش بینی های این شتر ۶۶ درصد بود و امسال هم در پیشگویی برندگان مسابقات ۲۰۱۸ فعال است.

حیوانات عجیب دنیا پیشگویی جام جهانی پیشگویی آینده پیش بینی جام جهانی اخبار جام جهانی 2018 Achilles cat

Achilles cat

پدیده امسال و جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه نیز آشیل گربه ناشنوای موزه ارمیتاژ است که در برابر خبرنگاران ظرف مقابل پرچم تیم برنده را از بین دو ظرف غذا که در برابر پرچم های تیم های رقیب قرار گرفته، انتخاب کرده و از آن غذا می خورد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*