خانه / بورس و سهام / رفع محدودیت‌های صادرات سیمان به عراق / رشد 50 درصدی صادرات ماکارونی

رفع محدودیت‌های صادرات سیمان به عراق / رشد 50 درصدی صادرات ماکارونی

محمود بازاری در گفت وگو با خبرنگاراقتصادی پانا، تصریح کرد: عراق تولید چندانی در سیمان ندارد و برنامه ریزی هایی برای افزایش استاندارد ورود سیمان به این کشور اتخاذ شده است.
وی درباره صادرات صنایع غذایی در سال گذشته، تصریح کرد: در سال 91 حدود 1.22 میلیارد دلار صنایع غذایی به کشورهای مختلف صادر شده و این در شرایطی بود که عوارض بسیاری بر صادرات برخی از کالاها از جمله ماکارونی ،شیرینی و شکلات و غیره ایجاد شده بود .
بازاری عنوان کرد: سال گذشته صادرات ماکارونی و خمیرهای غذایی از رشد 50 درصدی برخوردار بود و این در حالی است که رقبای جدی از جمله ترکیه در این بخش وجود دارند .
مدیر کل دفتر توسعه صادرات سازمان توسعه تجارت تصریح کرد: در لبنیات و شیرینی و شکلات در سال گذشته در مقایسه با سال 90 رشد چندانی در صادرات حاصل نشده که وضع عوارض صادراتی و کاهش حاشیه سود صادراتی از آن جمله است .
وی ادامه داد: صادرات محصولات غذایی بالغ بر 1.22 میلیون تن به ارزش 2.28میلیارد دلار بوده كه 14.2 درصد رشد وزنی و 5.5 درصد رشد ارزشی را به دنبال داشته و صادرات حداقل یك میلیون دلاری به 50 كشور انجام شده است.
بازاری خاطرنشان کرد: همچنین ‌صادرات محصولات دارویی و بهداشتی بالغ بر 271 هزار تن به ارزش 362 میلیون دلار بوده كه 10.4 درصد رشد وزنی و 1.3 درصد كاهش ارزشی را منجر شده كه این تعداد به بیش از 20 كشور صادر شده است.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*