خانه / بورس و سهام / افزایش سرمایه 161 درصدی در بانک تجارت

افزایش سرمایه 161 درصدی در بانک تجارت

به گفته مدیرعامل بانک تجارت با تصویب سهامداران در مجمع فوق العاده، سرمایه بانک تجارت بیش از 161 درصد افزایش خواهد یافت.

دکتر فلاح با اشاره به برگزاری مجمع عمومی فوق العاده این بانک در تاریخ بیستم اسفندماه گفت: با توجه به اخذ مجوزهای لازم از سازمان بورس، سازمان خصوصی سازی و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، دستور کار این مجمع افزایش سرمایه بانک تجارت از محل تجدید ارزیابی داراییها است که با تصویب سهامداران بانک محقق خواهد شد.

مدیرعامل بانک تجارت با اشاره به وضعیت مالی بانک تجارت در سال جاری گفت: قیمت سهام بانک تجارت از حدود 1400 ریال در خرداد و تیرماه امسال به بیش از چهار هزار ریال در آذرماه سالجاری نیز رسید و حتی اکنون نیز علیرغم کاهش چشمگیر شاخص کل بیش از 3700 ریال معامله می‌شود. ضمن اینکه سود پیش بینی شده هر سهم بانک برای سال مالی جاری نیز کاملا محقق شده است.

بنا بر اعلام روابط عمومی بانک تجارت، فلاح با اشاره به کسب جایزه ملی مدیریت مالی برای چهارمین سال متوالی توسط بانک تجارت گفت: از زمان حضور فعال بانک تجارت در بازار سرمایه، سهام بانک همواره از وضعیت نقدشوندگی بسیار خوب در بورس برخوردار بوده و تصویب صورتهای مالی بانک تجارت در مجامع عمومی با کمترین مشکل نیز نشان از اعتماد فعالان بازار و سهامداران به ثبات، شفافیت و آینده روشن عملکرد مالی بانک تجارت دارد.

گفتنی است بانک تجارت ، یکی از چهار بانک بزرگ تجاری مشمول سیاستهای کلی اصل 44 است که در تاریخ هفتم اردیبهشت ماه 1388 به طور رسمی وارد عرصه خصوصی سازی شد و در در حال حاضر بیش از 80 درصد سهام آن از مالکیت دولت خارج شده است . سرمایه بانک تجارت هم اینک 17500 میلیارد ریال است که با تصویب مجمع عمومی فوق العاده بانک در بیستم اسفندماه به 45700 میلیارد ریال افزایش خواهد یاف

ایسنا

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*