خانه / آخرین اخبار / معرفی شرکت کشت و دام قیام اصفهان (زقیام) +تحلیل سهام

معرفی شرکت کشت و دام قیام اصفهان (زقیام) +تحلیل سهام

نشست خبری بررسی وضعیت شرکت کشت و دام قیام اصفهان امروز در محل شرکت فرابورس ایران برگزار شد و عملکرد، برنامه های آتی و اطلاعات عرضه اولیه به اطلاع حاضران رسید. قرار است دوشنبه هفته جاری ۱۰ درصد از سهام این شرکت وابسته به بنیاد مستضعفان معادل ۳۵ میلیون سهم در نماد «زقیام» در بازار دوم فرابورس ایران عرضه اولیه شود. کارگزار عرضه کننده شرکت کارگزاری بورس بهگزین است. دامنه قیمتی تعیین شده برای عرضه این سهم به روش ثبت سفارش ۲۳۰۰ تا ۲۳۶۹ ریال و حداکثر تعداد سهام قابل خریداری توسط هر خریدار حقیقی و حقوقی ۷۰۰ سهم است.

عرضه اولیه سهام چیست شرکتهای بنیاد مستضعفان شرکت کشت و دام قیام اصفهان (زقیام) سود سهام کشت و دام قیام اصفهان سهامداران کشت و دام قیام اصفهان تحلیل برتر بورس بورس نیوز بنیاد مستضعفان اخبار عرضه اولیه سهام اخبار بورس

نگاهی به فعالیت شرکت

شرکت کشت و دام قیام اصفهان ظرفیت بیش از ۱۰ هزار راس دام٬ تولید بیش از ۶۵ هزار تن شیر خام٬ سه هزار تن گوشت قرمز٬ ۶۰ هزار تن کود دامی و فروش یک هزار راس تلیسه باردار در سال دارد. واحدهای تشکیل دهنده این مجموعه عبارتند از واحد پرورش گاو مولد٬ خوراک سازی٬ پرورش گوساله و تلیسه٬ دام پزشکی و تولید مثل٬ آمار و ثبت مشخصات و آزمایشگاه. این شرکت به ۱۵ کارخانه فرآورده های لبنی در کشور شیر ارسال می کند و بزرگترین مجموعه پرورش گاو شیری در ایران است. استان اصفهان بزرگترین تولیدکننده شیر در کشور است و شرکت کشت و دام قیام اصفهان پنج درصد از تولید روزانه این استان را به خود اختصاص داده است.

تولیدات٬ صادرات و برنامه توسعه

محسن مرتهب٬ مدیرعامل شرکت کشت و دام قیام اصفهان در توضیح فعالیت ها و عملکرد شرکت گفت: مجموعه کشت و دام قیام اصفهان که در حوزه تولید شیر، انواع محصولات دامی، گوساله نر، گوساله مولد و تلیسه و همچنین تولید برخی محصولات کشاورزی  مانند گندم٬ جو٬ ذرت و کلزا فعالیت می کند، دو واحد فعال دارد و واحد سوم (دلفان) در حال برنامه ریزی برای راه اندازی است و امیدواریم با حمایت صاحبان سهام٬ بتوانیم روند توسعه را کلید بزنیم. پیش بینی تعداد دام واحد دلفان سه هزار راس مولد است. او ادامه داد: تعداد کل گله مجموعه ۱۰ هزار و ۴۱۶ ٬ ظرفیت تولید شیر در سال ۹۶ حدود ۶۶ هزار تن و پیش بینی تولید سال ۹۷ حدود ۷۲ هزار تن است.

میزان دارایی های این شرکت ۱۳۶۲ میلیارد ریال است که ۹۸۱ میلیارد ریال از آن در دارایی های جاری طبقه بندی شده است. به گفته مدیرعامل مجموعه٬ روزانه ۲۰۰ تن شیر در این شرکت تولید می شود و سهم تولید شیر از درآمدها ۹۵ درصد از کل درآمد است و حدود یک درصد هم مربوط به محصولات کشاورزی است. راه اندازی واحد دلفان ظرفیت تولید شیر مجموعه را به ۳۰۰ تن در روز می رساند.

لازم به ذکر است که شرکت قرارداد صادرات ۱۰۰ راس دام به کشور ترکمنستان به ارزش یک میلیارد و ۱۲۰ میلیون تومان را منعقد کرده است و در سال های ۹۶ و ۹۷ بین شش تا هشت قرارداد با کشور افغانستان داشته است. شرکت در یک سال گذشته بیش از ۴۰۰ راس دام صادر کرده است. باید توجه داشت که صادرات دام در ایران از سال ۹۵ آغاز شد.

مدیرعامل شرکت کشت و دام قیام اصفهان درخصوص بحران آب در استان اصفهان و تاثیر آن بر عملکرد این شرکت توضیح داد که این مجموعه چهار الی پنج برابر نیاز دامپروری آب و چاه دارد و اگر تغییراتی در سفره ها ایجاد شود، می توان آب را از چاه ها تامین کرد. ضمن آنکه برنامه توسعه شرکت، انتقال به مناطق پر آب است.

او درباره تاثیر تغییرات نرخ ارز بر شرکت نیز گفت: محصولات شرکت استراتژیک است و دولت از این محصولات حمایت می کند. دولت نهاده های مورد نیاز شرکت را با دلار ۳۸۰۰ تومان وارد می کند. بنابراین تلاطم بازار ارز کمترین خسارت را برای این شرکت دارد.

لازم به ذکر است که میزان تسهیلات بانکی این شرکت ۱۴ میلیارد تومان است و درواقع ۱۰ درصد از دارایی های شرکت از این محل تامین شده است.

عرضه اولیه سهام چیست شرکتهای بنیاد مستضعفان شرکت کشت و دام قیام اصفهان (زقیام) سود سهام کشت و دام قیام اصفهان سهامداران کشت و دام قیام اصفهان تحلیل برتر بورس بورس نیوز بنیاد مستضعفان اخبار عرضه اولیه سهام اخبار بورس

احتمال تعدیل مثبت در «زقیام»

به گفته مدیران شرکت٬ نرخ شیر در نظر گرفته شده در صورت های مالی این شرکت ۱۴۰۰ تومان است و اگر نرخ شیر به ۱۶۰۰ تومان افزایش یابد، احتمال تعدیل مثبت وجود دارد.

اسامی اعضای هیئت مدیره:

نام عضوشمارۀ ثبت /کد ملینام نماینده قبلینام نمایندهکد ملیسمتموظف/غیر موظفمدرک تحصیلی
شرکت مادر تخصصی مالی و سرمایه گذاری سینا (سهامی خاص)۱۰۳۴۰۰۵۸۹۱۷فاقد نمایندهجلال تیموری۱۲۸۷۲۲۳۵۳۲عضو هیئت مدیرهغیر موظفدکتری
شرکت پیوند تجارت آتیه ایرانیان(سهامی خاص)۱۴۰۰۵۲۹۱۶۵۱فاقد نمایندهمنصور زهره وندی۳۹۳۰۲۵۵۸۳۹عضو هیئت مدیرهموظففوق لیسانس
شرکت ره نگار خاورمیانه پارس(سهامی خاص)۱۰۳۲۰۸۲۳۶۰۹فاقد نمایندهحسین خوش اخلاق۱۱۴۱۲۳۹۶۱۲عضو هیئت مدیرهموظففوق لیسانس
بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی۱۰۱۰۰۱۷۱۹۲۰فاقد نمایندهخلیل اله مهرابی۶۵۶۹۹۲۵۳۵۰رئیس هیئت مدیرهغیر موظففوق لیسانس
شرکت گسترش کشاورزی و دامپروری فردوس پارس(سهامی خاص)۱۰۷۶۰۰۹۴۶۰۳فاقد نمایندهمحسن مرتهب۱۲۸۶۹۰۴۸۰۳نایب رئیس هیئت مدیرهموظففوق لیسانس

مدیرعامل:

نام مدیر عاملکد ملیمدرک تحصیلی
محسن مرتهب۱۲۸۶۹۰۴۸۰۳فوق لیسانس

مقدار تولید محصولات

مقدار فروش
نوع گروه یا محصولواقعی دوره منتهی به ۱۳۹۶/۱۲/۲۹واقعی دوره منتهی به ۱۳۹۵/۱۲/۳۰درصد تغییر
شیر۶۴,۳۲۶ تن۶۴,۳۶۹ تن(۰.۰۷)
کود حیوانی۴۴,۸۱۰ تن۴۲,۱۵۳ تن۶.۳۰
گوساله نر متولد شده۲,۵۹۷ راس۲,۴۴۱ راس۶.۳۹
گندم۰ تن۳۰۴ تن(۱۰۰.۰۰)
جو۰ تن۷۹۴ تن(۱۰۰.۰۰)
پسته۰ تن۱۲ تن(۱۰۰.۰۰)
کلزا۰ تن۲۵ تن(۱۰۰.۰۰)
سایر۰ تن۱ تن(۱۰۰.۰۰)
جمع۱۱۱,۷۳۳۱۱۰,۰۹۹۱.۴۸
مبلغ فروش
نوع گروه یا محصولواقعی دوره منتهی به ۱۳۹۶/۱۲/۲۹واقعی دوره منتهی به ۱۳۹۵/۱۲/۳۰درصد تغییر
شیر۸۳۸,۹۵۲ میلیون ریال۷۸۲,۲۶۹ میلیون ریال۷.۲۵
کود حیوانی۱۶,۸۹۲ میلیون ریال۱۴,۶۴۶ میلیون ریال۱۵.۳۴
گوساله نر متولد شده۶۲,۷۹۱ میلیون ریال۴۴,۹۱۷ میلیون ریال۳۹.۷۹
گندم۰ میلیون ریال۳,۸۸۰ میلیون ریال(۱۰۰.۰۰)
جو۰ میلیون ریال۷,۹۳۴ میلیون ریال(۱۰۰.۰۰)
پسته۰ میلیون ریال۲,۲۷۶ میلیون ریال(۱۰۰.۰۰)
کلزا۰ میلیون ریال۶۰۴ میلیون ریال(۱۰۰.۰۰)
سایر۰ میلیون ریال۱۲ میلیون ریال(۱۰۰.۰۰)
جمع۹۱۸,۶۳۵۸۵۶,۵۳۸۷.۲۵

ساتین

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*