خانه / بورس و سهام / واگذاري سنگ‌آهن مرکزي ايران بابت رد ديون دولت

واگذاري سنگ‌آهن مرکزي ايران بابت رد ديون دولت

 محمدجواد عسگري مديرعامل شرکت سنگ‌آهن مرکزي ايران (بافق) در يک نشست خبري درباره اينکه چرا شرکت سنگ‌آهن مرکزي ايران برخلاف شرکت‌هايي مانند چادرملو و گل‌گهر وارد بورس نشده و اطلاعات آن شفاف نمي‌شود؟ گفت: به زودي سنگ‌آهن مرکزي بابت رد ديون دولت به صندوق بازنشستگي فولاد واگذار مي‌شود. قيمت‌گذاري شرکت توسط سازمان خصوصي سازي انجام شده و به زودي قرار داد واگذاري بين وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت رفاه و صندوق بازنشستگي فولاد امضا خواهد شد.
وي افزود: قطعا ارزش واقعي شرکت سنگ‌آهن مرکزي و معادن متعلق به آن در قيمت گذاري سازمان خصوصي‌سازي مدنظر قرار خواهد گرفت.بنابر اين گزارش، در حالي قرار است شرکت سنگ‌آهن مرکزي ايران بابت رد ديون دولت به صندوق بازنشستگي فولاد واگذار شود که بسياري از کارشناسان و حتي مقامات دولتي نسبت به اين شيوه واگذاري انتقاد کرده‌اند.
از جمله اينکه چند روز پيش رئيس سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران (ايدرو) با اشاره به اينکه ما انتقاداتي به شيوه اجراي قانون اصل 44 قانون اساسي داريم، گفت: با وجود اينکه در اين زمينه وظيفه مستقيمي به سازمان محول نشده است اما تاکنون 250 مورد از شرکت‌هاي سازمان واگذار شده است و 5000 ميليارد تومان به بخش خصوصي واگذار شده که بخش مهمي از آن بابت رد ديون بوده است. مديرعامل شرکت سنگ‌آهن مرکزي ايران همچنين با اشاره به اينکه شرکت سنگ‌آهن مرکزي ايران در سال گذشته سه ميليون و 450 هزار تن سنگ‌آهن دانه‌بندي و دو ميليون و 960 هزار تن کنسانتره سنگ‌آهن توليد کرد، گفت: صادرات سال قبل شرکت نيز بالغ بر يک ميليون و 200 هزار تن سنگ آهن دانه‌بندي شد. توليد سال قبل چهار درصد رشد نشان داد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*