خانه / بورس و سهام / بانک پاسارگاد هم صاحب دانشگاه شد

بانک پاسارگاد هم صاحب دانشگاه شد

 مجید قاسمی در حاشیه مراسم افتتاح سالن اجتماعات دانشگاه خاتم که با حضور فیروزه خلعتبری، اقتصاددان برجسته کشورمان برگزار شد، تاکید کرد: تمامی این دانشجویان از طریق کنکور سراسری پذیرفته شده اند و در شرایط کنونی هیچ یک از کارکنان بانک پاسارگاد در این دانشگاه تحصیل نمی کنند.
وی از تبدیل دانشگاه خاتم به یک دانشگاه جامع خبر داد و گفت: در حال اخذ مجوز پذیرش دانشجو در رشته کارشناسی ارشد در ۱۰ رشته مهندسی هستیم و تا مهرماه سال آینده سه دانشکده مجزا در این دانشگاه تشکیل خواهد شد.
مدیرعامل بانک پاسارگاد ادامه داد: پس از تشکیل این دانشکده ها و تبدیل دانشگاه خاتم به یک دانشگاه جامع، مجوز دانشگاه علوم پزشکی را نیز از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دریافت خواهیم کرد.
قاسمی در مورد ظرفیت پذیرش دانشجوی این دانشگاه گفت: ما از ابتدای تاسیس برای پذیرش ۲۸ هزار دانشجو در دانشگاه خاتم ظرف مدت ۱۴ سال برنامه ریزی کرده ایم و اکنون بسته به نیاز کشور نسبت به پذیرش دانشجو اقدام می کنیم.
وی همچنین مرحله بعدی پذیرش دانشجو را در مقطع دکترا پس از اخذ مجوزهای لازم عنوان کرد و افزود: استادان نامدار دانشگاه ها با دانشگاه خاتم همکاری می کنند و به زودی اعضای هیات علمی آن نیز تکمیل می شود.
قاسمی با بیان این نکته که دانشجویان این دانشگاه حداقل به یک زبان خارجی باید مسلط شوند، اضافه کرد: هم اکنون نیز استادان برخی از درس ها به زبان انگلیسی تدریس می کنند.
گفتنی است، هم اکنون دانشجویان در ۸ رشته مهندسی مالی، MBA، مدیریت مالی، حسابرسی، حسابداری، آموزش زبان انگلیسی، مهندسی صنایع و مشاوره و راهنمایی در مقطع کارشناسی ارشد و دو رشته حسابداری و مالی بانکداری در مقطع کارشناسی در دانشگاه خاتم مشغول به تحصیل هستند.
بانکیا

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*