خانه / بورس و سهام / هشدار پیرامون افت قیمت سنگ آهن

هشدار پیرامون افت قیمت سنگ آهن

اتحادیه آهن و فولاد چین در گزارشی پیش بینی کرد که به علت مازاد عرضه موجود در بازار سنگ آهن ، باید شاهد افت قیمت این محصول در ماه جاری میلادی باشیم.

بر طبق این گزارش میزان افزایش تولید روزانه فولاد در چین در ماه جاری قادر به خنثی کردن مازاد عرضه موجود در بازار سنگ آهن نبوده و بنابراین فشار قابل ملاحظه ای بر قیمت این محصول در جهت نزولی وارد خواهد آمد.

شایان ذکر است که به صورت سنتی هر ساله با گرم تر شدن هوا در چین و افزایش تقاضا برای فولاد در این کشور به تبع رشد مصرف به خصوص در صنعت ساخت و ساز شاهد رشد قیمت سنگ آهن بودیم اما بر طبق تخمین های اتحادیه آهن و فولاد چین، این روند در سال جاری مختل خواهد شد چرا که مازاد عرضه سنگ آهن در سال جاری بسیار محسوس بوده است.

بر طبق این گزارش، متوسط تولید روزانه فولاد چین از ابتدای سال جاری میلادی تا بیستم ماه فوریه تنها 1،99 میلیون تن بوده که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل نشان دهنده افتی بیش از شش درصد می باشد.

گفتنی است که به تبع واردات قابل ملاحظه سنگ آهن در دو ماه ابتدایی سال جاری به خصوص ماه ژانویه ، سطح ذخایر این محصول در بنادر چین به بیش از 106 میلیون تن رسیده که این بالاترین سطح ذخایر در 14 ماه اخیر به حساب می آید.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*