خانه / حوادث / خفه کردن زن جوان توسط راننده پژو ۴۰۵ برای رسیدن به مقاصد شوم

خفه کردن زن جوان توسط راننده پژو ۴۰۵ برای رسیدن به مقاصد شوم

در مورخه ۲۴ آبان ماه سال جاری (۱۳۹۷) پرونده‌ای با موضوع آزار و اذیت جنسی از شعبه نهم بازپرسی دادسرای ناحیه ۲۷ تهران به پلیس آگاهی پایتخت ارجاع شد که در آن شاکی عنوان کرده بود راننده یک خودرو پژو ۴۰۵ نقره‌ای تلاش داشته تا وی را مورد آزار و اذیت قرار دهد.

شاکی پس از حضور در اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : “ساعت ۲۱:۰۰ مورخه ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ از میدان آزادی به مقصد یافت‌آباد، به عنوان مسافر سوار یک خودروی پژو ۴۰۵ نقره‌ای رنگ شدم؛ دقایقی از حرکت خودرو نگذشته بود که ناگهان متوجه تغییر مسیر راننده خودرو شده، بلافاصله اعتراض کرده و از راننده خواستم تا خودرو را متوقف کند اما راننده، بدون توجه به درخواست من به مسیر خود ادامه داد تا نهایتاً در مکانی خلوت توقف کرد و همزمان، با تهدید چاقو به سمت من حمله‌ور شد، او قصد آزار و اذیت داشت و مرا به قصد ترساندن به شدت مورد ضرب و شتم قرار می‌داد.”

وی افزود: “او به قدری گردنم را فشار داد که احساس خفگی به من دست داده بود اما با این وجود تصمیم گرفته بودم تا آخر در برابرش مقاومت کنم، نهایتاً در یک لحظه توانستم خود را از دست وی نجات داده و خودم را از خودرو به بیرون پرتاب کرده و با صدای بلند از مردم درخواست کمک کنم و راننده نیز به سرعت از محل متواری شد.”

کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ با مراجعه به محل رها شدن شاکی از دست راننده پژو ۴۰۵ در محدوده بازارآهن در منطقه شادآباد، در بررسی تصاویر به دست آمده از دوربینهای مداربسته موفق به شناسایی خودروی پژو ۴۰۵ شدند.

با شناسایی تصویر مالک پژو ۴۰۵ نقره‌ای به نام ” امیر . ص” (متولد ۱۳۶۴) توسط شاکی، کارآگاهان در بررسی سوابق این شخص اطلاع پیدا کردند که وی از مجرمان سابقه‌دار در زمینه ارتکاب جرایم مختلف به ویژه سرقت همراه با آزار و اذیت است که بارها دستگیر و روانه زندان شده است.

با شناسایی محل سکونت “امیر .  ص”، کارآگاهان اداره شانزدهم این محل را تحت کنترل نامحسوس قرار داده تا سرانجام در ساعت ۰۹:۰۰ مورخه ۱۳۹۷/۰۹/۱۱ زمانیکه متهم قصد سوار شدن به خودروی پژو ۴۰۵ نقره‌ای خود را داشت، وی را قبل از هرگونه اقدام برای قدرت‌نمایی در برابر مأموران بازداشت و به اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل کردند.

متهم که متأهل و دارای خانواده است در همان تحقیقات اولیه صراحتاً به تلاش برای آزار و اذیت شاکی اعتراف و عنوان کرد که خودروی پژو ۴۰۵ نقره‌ای را مدت کوتاهی است که خریداری کرده و پیش از این نیز یک خودرو پراید داشته است.

سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی؛ معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به سوابق متهم در ارتکاب جرایم مختلف به ویژه سرقتهای توأم با آزار و اذیت و اعتراف اولیه متهم، قرار قانونی از سوی مقام محترم قضایی صادر و متهم برای شناسایی دیگر جرایم ارتکابی در اختیار اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: از تمامی شکات به ویژه بانوان جوان که به این شیوه و توسط راننده یک خودرو پژو ۴۰۵ نقره‌ای مورد سرقت، تهدید یا آزار و اذیت قرار گرفتند دعوت می‌شود تا برای شناسایی متهم و پیگیری شکایات خود به نشانی اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*