خانه / بورس و سهام / چند درصد امریکایی ها و ایرانی ها به بورس اطمینان دارند؟

چند درصد امریکایی ها و ایرانی ها به بورس اطمینان دارند؟

تازه ترین نظرسنجی ها نشان می دهد نارضایتی از بورس تنها به سهامداران ایرانی منحصر نمانده و سهامداران امریکایی هم از وضعیت بورس ناراضی هستند.

 پس از افت شاخص بورس طی یک ماه گذشته بخش مهمی از 7 میلیون سهامدار حقیقی بورس به شدت در مورد آینده بازار نگران شده اند. خبرآنلاین برای اطلاع از اطمینان سرمایه گذاران به بازار نظرسنجی میدانی را انجام داده است. براین اساس از 20 سهامدار مورد پرسش قرار گرفته، 12 نفر اعلام کرده اند پس از نوسانات اخیر اطمینانی به بازار ندارد. 6 نفر اعلام کرده اند همچنان سرمایه هایشان را در بازار نگاه می دارند و 2 نفر نیز اعلام کردند تصمیم خاصی در مورد سرمایه شان و آینده بازار ندارند. این نظرسنجی به صورت تلفنی از برخی سهامداران و همچنین حضوری در بورس انجام شده است.

همچنین موسسه شرودرز نیز طی نظرسنجی از سهامداران امریکایی به مطالعه دیدگاه آنها در مورد اطمینان به بازار سرمایه پرداخته است. براین اساس تنها 39 درصد سرمایه گذاران آمریکایی نسبت به عملکرد بورس اعتماد و اطمینان دارند.  40 درصد از شرکت کنندگان اعلام کرده اند که اطمینانشان به بازار کم شده است و 21 درصد نیز اعلام کرده اند که نظرشان در مورد آینده بازار تغییر نکرده است.

مطالعه دیگری که رویترز انجام داده نشان می دهد که بخش مهمی از سرمایه گذاران بین المللی، همچنان خرید دلار را مطمئن ترین حوزه برای خود می دانند.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*