خانه / بورس و سهام / افزایش قیمت سیمان برای سال 93 تصویب شد

افزایش قیمت سیمان برای سال 93 تصویب شد

افزایش نرخ فروش سیمان برای سال 93 امروز به تصویب انجمن صنفی کارخانجات صنعت سیمان رسید.

محمد اتابک در گفتگو با بورس نیوز ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: مصوبه انجمن، افزایش 15 تا 21 درصدی نرخ فروش داخلی سیمان است که از ابتدای سال 93 اعمال می شود.

این مقام مسئول افزود: میزان افزایش قیمت ها در بازه تعیین شده برحسب نوع و تیپ سیمان تولیدی کارخانجات در نظر گرفته می شود.

وی ادامه داد: محدوده افزایش 15 تا 21 درصدی نرخ فروش داخلی سیمان برحسب قیمت تمام شده کارشناسی شده توسط انجمن و با همکاری هلدینگ های صنعت سیمان تعیین شد و در نهایت به تصویب هیأت مدیره انجمن رسید.

اتابک در خصوص افزایش نرخ های سیمان صادراتی نیز اعلام کرد: برای سیمان صادراتی نیز محدودیت قیمتی اعمال گردیده تا قیمت های فروش از نرخ تعیین شده کمتر نباشد. اما میزان رشد نرخ های فروش خارجی تابع نرخ های داخلی بوده و درصد افزایش آن بیش از درصد افزایش نرخ های فروش داخلی اعمال خواهد شد.

اتابک در خاتمه سخنان خود تأکید کرد: تعیین نرخ های فروش صادراتی به گونه ای خواهد بود که بهای سیمان تولیدی تمامی کارخانجات در مرزهای کشور در یک محدوده معین باشد و میزان افزایش انواع محصولات صادراتی نیز با توجه نوع آن و نیز فاصله کارخانجات تولیدی سیمان تا مرزهای صادراتی، تعیین خواهد شد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*