خانه / بورس و سهام / شنیده های امروز بازار بورس تهران / 28 اسفند 92

شنیده های امروز بازار بورس تهران / 28 اسفند 92

بنا بر اخبار کسب شده در ابتدای سال 93 شاهد افزایش نرخ 8 درصدی دارو خواهیم بود که می تواند موقعیت مناسبی را برای سهام این گروه به وجود آورد ؛ در ضمن اغلب شرکت های دارویی نرخ تسعیر منابع ارزی خود ناشی از صادرات را به نرخ 26500 ریال در بودجه سال آینده خود لحاظ نموده اند ولی تسعیر منابع ارزی این شرکت ها به نرخ دلار 30000 ریالی صرافی می باشد. اثرات این عوامل در گزارشات 3 ماهه ابتدایی سال 93 شرکت های دارویی نمایان خواهد شد و بهتر است که در مجامع سهام دارویی خود شرکت نموده و علاوه بر دریافت سود سالیانه مجمع از شرایط بنیادی مناسب سال آینده آنها بهره مند گردید.

برنامه فروش ساختمان خیابان برزیل توسط وتوسم، (سرمايه‌گذاري‌توسعه‌ملي‌) اعلام سود 743 ریالی هر سهم برای سال مالی 93 و تقسیم 50 درصدی، افزایش NAV وتوسم به 430 تومان و توان رشد قیمتی تامحدوده 70 درصدی NAV.

تحولات بنیادی گسترده در خمحرکه  (نيرو محركه‌) از جمله قابلیت رشد تولید و افزایش نرخ فروش محصولات، دارا بودن بلوک یک درصدی وپارس بطور غیر مستقیم و امکان تحقق سود بیش از 600 ریالی هر سهم در سال آینده.

تجهیز خطوط تولیدی لاستیک رادیال برای خودروهای سنگین در نماد پکویر (کویر تایر) از سال آینده و قابلیت تعدیل مثبت سود هر سهم از مبلغ 2927 ریال فعلی به 3300 ریال بابهره برداری از خط جدید تولیدی.

افزایش نرخ 21 درصدی سیمان نیز می تواند باعث استقبال خریداران از این گروه شود.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*