خانه / بورس و سهام / آ س پ و افزایش سرمایه 300 درصدی و انعقاد قراردادهای جدید برای سال 93

آ س پ و افزایش سرمایه 300 درصدی و انعقاد قراردادهای جدید برای سال 93

مجوز افزایش سرمایه 300 درصدی شرکت ساختمانی آ س پ توسط سازمان بورس و اوراق بهادار صادر شد.

عضو هیأت مدیره شرکت ساختمانی آ س پ با اعلام این خبر در گفتگو با  بورس نیوز اظهار داشت: گزارش توجیهی افزایش سرمایه 500 درصدی “آ س پ” در حالی به سازمان بورس ارسال شد که طبق نظر کارشناسان سازمان مذکور و به دلیل نگرانی از احتمال عدم حضور و مشارکت حداکثری سهامداران عمده و نیز خرد در این برنامه، در نهایت سازمان بورس با افزایش 300 درصدی سرمایه شرکت موافقت کرد.

علیرضا مرکب ساز افزود: با دریافت این مجوز، سرمایه شرکت از 20 میلیارد به 80 میلیارد تومان افزایش می یابد و در مرحله بعدی افزایش سرمایه 500 درصدی تا 122 میلیارد تومان در اختیار هیأت مدیره قرار دارد.

وی با بیان اینکه آورده نقدی و مطالبات حال شده سهامداران محل تأمین منابع مالی لازم برای این افزایش سرمایه خواهد بود، گفت: این برنامه در راستای تأمین نقدینگی مورد نیاز برای اجرای دو پروژه شمشک و پاسارگاد اجرایی شده است. پروژه اول در مرحله دریافت پروانه ساخت بوده و پروژه دوم نیز با همکاری و مشارکت سازمان نوسازی شهرداری تهران اجرایی می شود.

مرکب ساز با اشاره به اینکه زمان ساخت این دو پروژه سه ساله است، از امضای قراردادی با تعاونی مسکن کارکنان منطقه 22 شهرداری تهران با عنوان پروژه مروارید خبر داد و گفت: پیش بینی اولیه بر مبنای قیمت روز، این است که سهم “آ س پ” در تأمین مالی این پروژه 90 میلیارد تومان است؛ اما ارزش کل این پروژه رقمی در حدود 140 میلیارد تومان می باشد که مابقی این مبلغ را تعاونی مسکن کارکنان منطقه 22 تأمین می کند.

عضو هیأت مدیره “آ س پ” از بررسی چندین طرح جدید جهت اجرا سخن گفت و افزود: هم اکنون چندین طرح در دست بررسی قرار گرفته که اگر به مرحله انعقاد قرارداد برسد، جزییات آنها به صورت رسمی اعلام می شود. اما در میان آنها قرارداد پروژه گلستانه در منطقه 18 شهرداری تهران ابلاغ شده که بحث مطالعات آن حدود یک سال به طول می انجامد، از این رو فرآیند اجرای پروژه مذکور در سال مالی 94 در نظر گرفته خواهد شد.

مرکب ساز در خصوص آثار ناشی از اجرای این پروژه ها بر بودجه مالی 93 شرکت گفت: اثرات مربوط به فروش واحدهای پروژه پاسارگاد و مباحث پیرامون چگونگی تأمین منابع مالی آن در بودجه سال مالی 93 لحاظ گردیده، اما پروژه شمشک تأثیری بر بودجه سال مالی جاری ندارد.

این مقام مسئول در خاتمه سخنان خود با اشاره به رکود حاکم بر بازار مسکن گفت: انتظار می رود طی شش ماه آتی اتفاق خاصی در بازار مسکن رخ ندهد، از این رو به نظر می رسد بودجه برآوردی سال مالی جاری محقق شده و تعدیلی در آن رخ ندهد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*