خانه / آخرین اخبار / کیمیا علیزاده ، مهاجرتش به هلند را تایید کرد

کیمیا علیزاده ، مهاجرتش به هلند را تایید کرد

کیمیا علیزاده، در بیانیه‌ای تند و بی پروا، ضمن انتقادات تند از مسئولین مهاجرت خود از ایران را تایید کرد:

نه من و نه هیچ یک از آن‌ها برایشان مهم نیستیم و فقط ابزاریم. فقط مدال های فلزی مهم است تا به وسیله آن‌ها از ما بهره برداری سیاسی کنند. از سویی برای تحقیر ما می گویند فضیلت زن نیست که پاهایش را دراز کند. من نمی خواهم تن به ذلت دهم. آقای ساعی، نمی خواهم مثل شما باشم.

کسی به من در باغ سبز اروپا نشان نداده اما رنج و سختی غربت را به جان می خرم تا سر سفره دروغگویی، بی عدالتی و چاپلوسی نباشم. گرفتن این تصمیم از گرفتن طلای المپیک هم سخت تر است اما هرجا که باشم، فرزند ایران هستم. مردم داغدار ایران، من چیزی جز تکواندو، امنیت و زندگی شاد نمی خواهم.

ورزشکاران ایرانی پناهنده شده همسر کیمیا علیزاده همسر حامد معدنچی مهاجرت به خارج کیمیا علیزاده کجاست کشف حجاب کیمیا علیزاده تکواندو بانوان بیوگرافی کیمیا علیزاده اینستاگرام کیمیا علیزاده اخبار تکواندو اخبار پناهندگی

آخرین حضور علیزاده در ایران به رقابت های لیگ تکواندو و حضور او در دیدار مقابل پریسا ادراکی، عضو تیم هیئت تکواندوی استان مرکزی برمی گردد.

خبر مهاجرت کیمیا علیزاده در هفته گذشته و کمی پس از انتشار تصویری از او در میان ورزشکاران خارجی منتشر شد و رسانه های اجتماعی را درنوردید.

در حالی که در چند روز گذشته همه در انتظار واکنشی از سوی کیمیا علیزاده و خانواده‌اش بودند تا صحت و سقم مهاجرت او باخبر شوند، امروز بالاخره این دختر تکواندوکار در اینستاگرام خود متنی منتشر کرد که نشان از خداحافظی همیشگی او با ایران دارد.

در روزهای گذشته پولادگر رییس فدراسیون تکواندو و مسئولان وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک مدعی شدند امکانات کاملی در سال‌های اخیر در اختیار کیمیا علیزاده بوده و به همین دلیل مهاجرت او به کشور دیگری منطقی نیست.

همچنین هادی ساعی در یک مصاحبه تصمیم کیمیا علیزاده را اشتباه خوانده بود که این دختر تکواندوکار در متن منتشر شده در اینستاگرام جواب ساعی را هم داده است.

روز گذشته بود که حامد معدنچی، همسر کیمیا علیزاده اولین واکنش را به اتفاقات اخیر نشان داد. او بعد از انتشار مصاحبه‌هایی از مسئولان فدراسیون تکواندو که به آسیب دیدگی علیزاده اشاره کرده بودند، فیلمی از تمرینات او در هلند هم منتشر کرد تا نشان دهد کیمیا مصدوم نیست.

با توجه به متنی که کیمیا علیزاده منتشر کرده، به نظر می رسد او تصمیم قطعی خود را برای مهاجرت از ایران گرفته است. با این وضعیت بعید است طبق قوانین بین المللی این تکواندوکار تا سال ۲۰۲۱ بتواند با پرچم کشور دیگری در مسابقات رسمی شرکت کند.

بدین ترتیب تنها راه حضور کیمیا علیزاده در المپیک ۲۰۲۰، پناهنده شدن در یکی از کشورهای اروپایی و شرکت در المپیک زیر پرچم IOC است. شاید هم کیمیا علیزاده قید المپیک ۲۰۲۰ را زده و با توجه به سن و سالی که دارد، می‌خواهد برای حضور در مسابقات رسمی با پرچم کشور دیگری تا سال ۲۰۲۱ صبر کند.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*