خانه / بورس و سهام / جزییات افزایش سرمایه سرمایه گذاری “اعتلاء البرز” در سال 93

جزییات افزایش سرمایه سرمایه گذاری “اعتلاء البرز” در سال 93

سهام شرکت سرمایه گذاری اعتلاء البرز که در زمینه سرمایه گذاری در صنعت دارویی کشور مشغول به فعالیت می باشد در واپسین روز های سال 92 در بازار سرمایه برای اولین بار عرضه شد.

 یادآوری می شود در روز های پایانی سال 92 شاهد افزایش عرضه های اولیه در بازار بودیم که علی رغم اوضاع نه چندان مناسب بازار این عرضه ها با استقبال خوبی مواجه شد که تاکنون نیز ادامه دارد .

سهام شرکت سرمایه گذاری اعتلاء البرز از 21 اسفند ماه سال 92 وارد بازار سرمایه شد و در این مدت ده روز کاری را تجربه کرده است که حاصل آن بازدهی 40 درصدی این سهم می باشد البته گفتنی است سهام این شرکت در مقایسه باسایر عرضه های اولیه ای که هم دوره این عرضه محسوب می شوند از بازدهی کمتری برخوردار بوده است.

دکتر شیرازی مدیرعامل این شرکت درگفتگو با  بورس نیوز در تشریح دلایل این روند اظهار داشت: زمان نامناسب عرضه و تعدد عرضه های اولیه با وجود خروج نقدینگی از بازار در مقطع پایانی سال می تواند مهمترین دلیل این روند باشد.

وی در ادامه اظهار امیدواری کرد روند صعودی سهام سرمایه گذاری اعتلاءالبرز با توجه به تحولات پیش رو با سرعت بیشتری دنبال گردد و شاهد روزهای بهاری این شرکت در بهار 93 باشیم .

وی خاطرنشان ساخت در حال حاضر نیز مذاکراتی در خصوص عرضه بلوکی بخشی از سهام این شرکت با خریدران حقوقی در جریان است که بزودی و پس از انجام کامل توافق شاهد انجام آن خواهیم بود.

دکتر شیرازی در تشریح مهمترین تحولات پیش روی “اعتلا“به خبرنگار بورس نیوز گفت: این شرکت در فصل بهارسال 93 برنامه افزایش سرمایه 100 درصدی را در نظر دارد که با توجه به مجموع شرایط صنعت دارو و برنامه های آتی شرکت و سطح پی بر ای این صنعت انتظار داریم سهام شرکت روند صعودی بخود گیرد.

وی در بخش دیگری از این گفتگو در خصوص چشم انداز صنعت دارویی کشور در سال 93 نیز اظهار داشت:در سال 93فرصت های مناسبی در سطح کلان اقتصاد وجود دارد که از آن جمله می توان به کاهش سطح تحریمها و در پی آن کاهش هزینه های معاملات برون مرزی به منظور تامین مواد اولیه خصوصا در صنعت دارو که نیازمند واردات زیادی است اشاره نمود.

مدیر عامل سرمایه گذاری اعتلاء البرز در پایان خاطرنشان ساخت،تجربه جهش قیمت مواد اولیه مثل سال 92 دیگر تکرار نخواهد شدو شرایط اقتصادی بگونه ای است که جهش قیمیتی رخ نخواهد داد و به جرات می توان گفت دارویی ها همانند سالهای گذشته می توانند به حرکت آرام و پیوسته خود ادامه دهند .

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*