خانه / بورس و سهام / موج جدید گرانی قیمت انواع سوخت / قیمت نفت سفید، نفت کوره و گاز مایع (LPG) در سال ۹۳

موج جدید گرانی قیمت انواع سوخت / قیمت نفت سفید، نفت کوره و گاز مایع (LPG) در سال ۹۳

پس از افزایش 20 درصدی قیمت گاز طبیعی مشترکان خانگی، بهای سه فرآورده اصلی نفتی هم از ابتدای فروردین ماه افزایش یافت به طوری که قیمت گازمایع به بیش از دو برابر افزایش یافته است.
به گزارش مهر، پس از افزایش قیمت برق و آب در اسفند ماه سال گذشته، از ابتدای فروردین ماه سال جاری بهای هر متر مکعب گاز طبیعی مشترکان خانگی هم حدود 20 درصد توسط دولت تدبیر و امید افزایش یافت.
علاوه بر این هیات دولت تدبیر و امید با صدور مصوبه ای قیمت سه فرآورده اصلی نفتی شامل نفت کوره، نفت سفید و گاز مایع “ال.پی.جی” را هم از ابتدای فروردین ماه سال جاری افزایش داد.
در این بین گاز مایع بیشترین افزایش قیمت را نسبت به اسفند ماه سال گذشته تجربه کرده است به طوری که بهای هر کیلوگرم گاز مایع با افزایش بیش از دو برابری روبرو شده است.
بر اساس مصوبه دولت از ابتدای فروردین ماه سال جاری قیمت گاز مایع ( LPG ) به صورت سیلندر ١١ کیلویی در ازای هر کیلو ٢١٠٠ ریال و در سیلندرهای بیش از ١١ کیلو و مخازن بالک هر کیلو ٦٥٠٠ ریال تعیین شده است.
از این رو قیمت گاز مایع از 100 تومان سال گذشته به یک باره با افزایش بیش از 100 درصدی به 210 تومان از ابتدای فروردین ماه سال جاری افزایش یافته است.
مطابق با تصویب نامه شماره ٣٩٩/ت ٥٠١٥٠ ه مورخ ٩٣/٠١/٠٦ هیئت وزیران، از ابتدای امسال قیمت هر لیتر نفت سفید حرارتی ویژه مصارف خانگی با کالا برگ ١٥٠٠ ریال و قیمت هر لیتر نفت کوره سوخت حرارتی نیز ٢٥٠٠ ریال اعلام شد.
بر این اساس بهای هر لیتر نفت سفید در مقایسه با اسفند ماه سال گذشته 50 تومان و قیمت هر لیتر نفت کوره با افزایشی 50 تومانی روبرو شده است.

روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی،نرخ جدید 3 فرآورده نفتی شامل نفت سفید، نفت کوره و گاز مایع که از ابتدای سال جاری مورد اجرا قرار می‌گیرد، اعلام شد.

این گزارش حاکی است، بر اساس تصویب نامه شماره 399/ت 50150 ه مورخ 6 فروردین 1393 هیئت وزیران، از ابتدای سال جاری قیمت هر لیتر نفت سفید حرارتی ویژه مصارف خانگی با کالا برگ 1500 ریال و قیمت هر لیتر نفت کوره سوخت حرارتی نیز 2500 ریال اعلام شد.

همچنین بر اساس این مصوبه قیمت گاز مایع ( LPG ) به صورت سیلندر 11 کیلویی در ازای هر کیلو 2100 ریال و در سیلندرهای بیش از 11 کیلوگرم و مخازن بالک هر کیلو 6500 ریال اعلام شد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*