خانه / بورس و سهام / تاثیر منفی افزایش قیمت سوخت بر سهام شرکت های فولادی

تاثیر منفی افزایش قیمت سوخت بر سهام شرکت های فولادی

 احرامیان در گفت وگو با  پانا در خصوص افزایش قیمت انرژی و تاثیر آن بر صنعت فولاد کشور با اجرای فاز دوم هدفمندسازی یارانه ها بیان کرد: نرخ انرژی در ایران به گونه ای است که حتی پس از اجرای فاز دوم هدفمندی نیز از مزیت نسبی در تولید برخوردار خواهیم بود.

وی افزود: اما یکی از شاخص هایی که در تولید فولاد نسبت به سایر تولید کنندگان فولاد در سطح جهان رتبه ما را نازل می کند هزینه های مالی و نرخ تمام شده پول در ایران است.

احرامیان خاطرنشان کرد: نرخ انرژی تا کنون در کشور مناسب بوده و می توانسته به عنوان یک مزیت نسبی عدم بهبود سایر شاخص ها مانند نرخ تسهیلات را پوشش دهد.

عضو هیات مدیره انجمن فولاد تاکید کرد: صنعت فولاد کشور توان هزینه انرژی متناسب با نرخ های جهانی و نرخ تسهیلات و هزینه های مالی بالاتر از نرخ های جهانی را نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه هزینه های مالی تنها متعلق به صنعت فولاد کشور نیست و صنایع دیگر نیز از این بابت اسیب جدی دیده اند تصریح کرد: صنعت فولاد از بالا بودن هزینه های مالی آسیب جدی تری نسبت به صنایع دیگر داشته است و این صنعت به طور قطع آسیب پذیری بیشتری نیز به دلیل انرژی بر بودن از بالا رفتن نرخ حامل های انرژی خواهد دید.

احرامیان تاکید کرد: دولت باید در تعدیل هزینه های مالی کمک بیشتری به صنایع فولاد کشور داشته باشد.

عضو هیات مدیره انجمن فولاد تصریح کرد: افزایش قیمت سوخت بر سهام شرکت های فولادی تاثیر منفی دارد و با پایین آمدن سود این شرکت ها شاخص نیز منفی خواهد شد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*