ساتین
عناوین ویژه :
طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
مجله اینترنتی
 • طراحی سایت و قالب وردپرس
  کد خبر: 19142
  تاریخ انتشار : ۱۸ فروردین, ۱۳۹۳
  تعداد نظرات: ۰ نظر
    

  آیا تجربه “حسینا” در سهام “حخزر” هم تکرار می شود

  سود انباشته تقریبی 17 میلیارد تومانی این شرکت در کنار ارزش روز 225 میلیارد تومانی کشتی های این شرکت که از نقطه نظر کارشناسان بازار برآورد گردیده است، ارزش ذاتی هر سهم “حخزر” را بر بیش از 440 تومان بالغ می گرداند.  امروز تعداد 54 میلیون سهم معادل 10 درصد از سهام شركت کشتيراني درياي خزر […]

  سود انباشته تقریبی 17 میلیارد تومانی این شرکت در کنار ارزش روز 225 میلیارد تومانی کشتی های این شرکت که از نقطه نظر کارشناسان بازار برآورد گردیده است، ارزش ذاتی هر سهم “حخزر” را بر بیش از 440 تومان بالغ می گرداند.

   امروز تعداد 54 میلیون سهم معادل 10 درصد از سهام شركت کشتيراني درياي خزر براي اولين بار پس از پذيرش در بازار دوم فرابورس ايران در نماد “حخزر” عرضه مي گردد. سهامدار عمده این شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران است که مالک حدود 87 درصد از سهام آن می باشد.

  نگاهی به آخرین صورت های مالی این شرکت حکایت از حدود 50 میلیارد تومان دارایی جاری در برابر حدودا 28 میلیارد تومان بدهی جاری دارد که این امر می تواند نشانه خوبی از وضعیت گردش نقدی “حخزر” باشد.

  بر روی عکس کلیک نمایید

  این شرکت دارای واحد های فرعی کشتیرانی مازندران (کاسپین)، کشتیرانی صلح و دوستی (ترکمنستان) و بخشی از شرکت بندر خارجی می باشد. این شرکت در حالی در سال 92 مبلغی در حدود یک میلیارد تومان درآمد سرمایه گذاری در سهام شرکت بندر خارجی شناسایی کرده که در سال 93 درآمدی از این بابت در بودجه لحاظ ننموده است.
  گفتنی است “حخزر” مبلغی در حدود 37 میلیون و 500 هزار دلار درآمدهاي ارزي و مبلغی در حدود 19 میلیون و 700 هزار دلار هزينه هاي ارزي براي سال مالي 93 شرکت پيش بيني نموده که در صورت تسعير به نرخ ريالي 500ر26 بجاي نرخ 500ر24 ريال، سود هر سهم پيش بيني شده سال مالی 93 از مبلغ 49 تومان و 3 ریال به مبلغ 55 تومان و 9 ریال (معادل 13% افزايش) افزایش مي يابد.
  از سوی دیگر سود انباشته تقریبی 17 میلیارد تومانی این شرکت در کنار ارزش روز 225 میلیارد تومانی کشتی های این شرکت که از نقطه نظر کارشناسان بازار برآورد گردیده است، ارزش ذاتی هر سهم “حخزر” را بر بیش از 440 تومان بالغ می گرداند.
  همچنین از پتانسیل های این شرکت احتمال مشارکت در بخشی از قرارداد ارسال 500 هزار بشکه نفت در روز و  دریافت کالای روسی در صورت قطعی شدن پیمان ایران – روسیه می باشد.
  طبق نظر کارشناسان بازار به دلیل کوچک بودن این سهم و محدود بودن عرضه آن احتمال تکرار اتفاقات عرضه اولیه “حسینا” برای “حخزر” وجود دارد. همچنین با توجه به ارزش ذاتی سهم احتمال کشف قیمت این سهم در محدوده 300 الی 350 تومان برای بازار جذاب به نظر می رسد.
  گفتنی است امروز تعداد 54 میلیون سهم این شرکت در بازار فرابورس عرضه می شود که از این تعداد 55 درصد (معادل 29 میلیون سهم) به معامله گران آنلاین و 45 درصد (معادل 25 میلیون سهم) به کارگزاری ها اختصاص خواهد یافت.
  مرجع :  اکو بورس
  به اشتراک بگذارید...

  منبع : ساتین

  مطالب مرتبط
  پربیننده ترین مطالب هفته
  پربحث ترین مطالب هفته
 • آیا تجربه “حسینا” در سهام “حخزر” هم تکرار می شود

 • قبل از درج دیدگاه خود ، موارد زیر را در نظر داشته باشید: ۱- نظرات حاوی مسائل شخصی، توهین، تهمت و دروغ منتشر نمی‌شوند. ۲- از نوشتن نظرات خلاف واقع یا غیر آشکار در مورد مسئولین و شخصیت‌ها خودداری نمایید. ۳- از نوشتن نظر با حروف انگلیسی (فینگلیش) خودداری کنید. ۴ - دیدگاه های خود را حداکثر در دو پاراگراف مطرح کنید.

  نظرات