خانه / بورس و سهام / “حخزر” اولین عرضه اولیه سهام در 93 با قیمت 535 تومان کلید خورد

“حخزر” اولین عرضه اولیه سهام در 93 با قیمت 535 تومان کلید خورد

طی معاملات روز جاری و با اعلام پیغام ناظر بازار حدود 10 درصد از سهام شرکت کشتیرانی دریای خزر با سرمایه 54 میلیارد تومان در فرابورس عرضه شد و سرانجام هر سهم “حخزر” پس از رقابت میان معامله گران 5350 ریال قیمت خورد.
تعداد 54 میلیون سهم شرکت کشتیرانی دریای خزر در حالی طی معاملات روز جاری در فرابورس عرضه شد که در مرحله اول با معامله تعداد 25 میلیون سهم توسط ایستگاه های معاملاتی کارگزاران ارزشی معادل 133 میلیارد و 750 میلیون ریال به خود اختصاص داد و تعداد 29 میلیون سهم تخصیصی به معامله گران بر خط نیز طی پیغام های بعدی ناظر بازار به فروش خواهد رسید.

بدین ترتیب فعالان بازار سرمایه پس از کشف قیمت پنج هزار و 350 ریالی و براساس سود برآوردی 493 ریالی برای سال مالی جاری در نهایت نسبت پی بر ای 10.8 واحدی را برای هر سهم “حخزر” رقم زدند.

در پایان این گزارش می افزاید، این شرکت فعال در گروه حمل و نقل و انبارداری پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی جاری خود را با افزایش 9 درصدی نسبت به آخرین پیش بینی سال گذشته ارایه نموده و مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری کشتیرانی جمهوری اسلامی به عنوان سهامدار عمده “حخزر” خبر از پوشش کامل سود برآوردی سال مالی گذشته شرکت و پتانسیل های آن جهت روند صعودی سودآوری آن طی سال جاری داده است.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*