خانه / آخرین اخبار / دارا دوم با چه قیمتی عرضه میشود؟

دارا دوم با چه قیمتی عرضه میشود؟

پیشتر حداکثر نقدینگی لازم برای خرید صندوق دارا دوم پنج میلیون تومان اعلام شده بود اما امروز همزمان با برگزاری جلسه شورای عالی بورس قالیباف رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام کرد: قیمت این صندوق کاهش می یابد اما زمان عرضه آن در چهارشنبه قطعی است.

در این رابطه سید محسن دهنوی عضو هیات رییسه مجلس در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: «دیروز (دوشنبه) اخبار ضد و نقیضی راجع به لغو عرضه «صندوق دارا دوم» دریافت کردم. امروز ساعت ۸ صبح با ⁦‪وزیر نفت⁩ در مجلس حضوری صحبت کردم و از او قول گرفتم که وزارت نفت در این ماجرا همکاری داشته باشد و ایشان نیز قول ⁧‫ همکاری کامل‬⁩ داد. ساعت ۱۲ ظهر نیز جلسه‌ای با معاون وزیر اقتصاد در هیئت‌رئیسه‌ی مجلس گذاشتم و بازی با روان سهام‌داران را ⁧‫خط قرمز‬⁩ دانستم. ‏ایشان نیز بر اراده کامل وزارت اقتصاد بر عرضه «صندوق دارا دوم» تاکید داشت. خبرخوب اینکه قرار است در ۵ شهریور، عرضه «صندوق دارا دوم» به مردم با ۳۰ درصد تخفیف آغاز شود. ‏مجلس همچنان خود را متعهد به پیگیری منافع ⁧‫سهامداران خرد‬⁩ می‌داند.»

نحوه محاسبه نرخ دارا دوم مشخص شد

هیأت وزیران با توجه به ضرورت واگذاری سهام صندوق سرمایه گذاری پالایشی یکم (دارا دوم)، درخصوص تعیین مبنای محاسبه قیمت برای اعمال تخفیف در صندوق دارا دوم تصمیم گیری کرد.

هیأت وزیران در جلسه روز یکشنبه، با توجه به ضرورت واگذاری سهام صندوق سرمایه گذاری پالایشی یکم (دارا دوم)، درخصوص تعیین مبنای محاسبه قیمت برای اعمال تخفیف در صندوق دارا دوم تصمیم گیری کرد.

به موجب تصمیم دولت، مبنای محاسبه قیمت برای اعمال تخفیف صرفاً برای سهام قابل واگذاری به صندوق سرمایه گذاری پالایشی یکم (دارا دوم)، قیمت پایانی روز معاملاتی قبل از شروع پذیره نویسی صندوق یاد شده خواهد بود.

اعضای دولت در ادامه جلسه، به بحث و بررسی پیرامون تعدادی از پیشنهادهای دستگاه های اجرایی پرداختند.

قالیباف اصل رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در حاشیه جلسه شورای عالی بورس اظهار کرد:این جلسه در اصل به علت اتفاقاتی که در چند هفته اخیر در بورس رخ داد و سبب اُفت شاخص شده است، برگزار شد. در این جلسه تصمیمات مهمی گرفتیم و اعضای شورای عالی بورس نیز به دغدغه های سرمایه گذاران در بازار سرمایه اشاره کردند.

او افزود: یکی از موضوعات مهمی که در جلسه بحث شد در خصوص عرضه ETF پالایشی ها بود که هم اکنون درخواست ثبت آن برای سازمان بورس ارسال شده و مجوز عرضه آن را صادر کرده ایم، حال نوبت سازمان خصوصی سازی است کارهای ثبتش را انجام دهد.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار تصریح کرد: در ادامه جلسه سرقیمت این صندوق بحث شد که با توجه به نظر اکثریت قرار شد که قیمت این صندوق تغییر کند، اما این موضوع باید در هیات دولت نیز مورد بررسی قرار گیرد.

قالیباف با اشاره به اینکه در خصوص‌ای تی اف دوم دولت، مجوز‌ها از طریق سازمان بورس داده شده است و به موقع انجام خواهد شد، گفت:عرضه این صندوق عمومی است از طریق درگاه‌های بانکی و بورس انجام می‌شود.

او بیان کرد:ای تی اف سوم هم در برنامه است، ولی تا از طرف خصوصی سازی درخواست نشود ما نمی‌توانیم کاری انجام دهیم، اما این موضوع هم در دست پیگیری است.

رئیس سازمان بورس با بیان اینکه تعیین قیمت در خصوص صندوق دوم مهم است که توسط هیات دولت در حال بررسی است، افزود:در سبد‌ای تی اف دوم پالایشی‌ها هستند.

او ادامه داد: سقف پذیره نویسی را برای هر نفر به پنج میلیون تومان افزایش یافته است.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در پاسخ به این سوال که آیا افراد می‌توانند با کد ملی خود سهام این صندوق را خریداری کنند یا باید کد بورسی بگیرند، گفت: افراد می‌توانند با کد ملی خود نیز سهام بگیرند.

قالیباف اصل در پاسخ به این سوال در این روز‌های اخیر بازار شاهد نوسان زیادی بوده، آیا در این جلسه در خصوص نحوه حمایت از بازار نیز بحث شد یا خیر؟ تصریح کرد: باتوجه به اینکه در حال حاضر یکی از بحث‌هایی که در بازار مطرح است در خصوص فروش سهام عدالت است، امروز در این جلسه تصمیمات خوبی در خصوص نحوه حمایت از بورس گرفته شد و راهکار‌های مهمی نیز در این راستا مطرح شد.

او گفت:قرار شد سقف کارگزاری‌ها برای فروش سهام عدالت افزایش پیدا کند، هم اکنون سهام عدالت جز سهام‌های مهم بازار سرمایه به حساب می‌آید به علت آنکه ۳۶ شرکتی که در پرتفوی سهام عدالت است، ارزش بسیار بالایی دارند.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*