خانه / آخرین اخبار / حل مشکل تغییر صدا در فیلمهای دو زبانه در kmplayer

حل مشکل تغییر صدا در فیلمهای دو زبانه در kmplayer

تغییر صدا در فیلم‌های دو زبانه در KMPlayer ، تغییر زبان فیلم ، حذف صدای دوبله از فیلم در kmplayer ، مشکل اجرا نشدن دوبله در kmplayer ، تغییر زبان فیلم در kmplayer ، اضافه کردن صدا به فیلم در kmplayer ، حذف صدای دوبله از فیلم

فرض کنید یک فیلم دارید که دارای دو صدا است. یکی صدای زبان اصلی انگلیسی و دیگری صدای زبان دوبله فارسی. برای اینکه بتوانید زبان فیلم مورد نظرتان را تغییر دهید در حین پخش فیلم راست کلیک کنید و مسیر زیر را طی کنید. باید دو زبان فارسی و انگلیسی را مشاهده کنید.

فیلم مورد نظر را متوقف کنید و روی آن راست کلیک کنید
گزینه بازشو Audio Track را پیدا کنید و روی آن کلیک کنید
روبروی آن صفحه جدید باز می شود در میان فایل های موجود زبان مورد نظر را انتخاب و روی آن کلیک کنید.

Audio > Stream Selection > Persian / English.

البته با استفاده از شرتکات Ctrl + X، می‌توانید آسان‌تر و سریع‌تر این تغییر زبان را انجام دهید.

اگر در حین این تغییر زبان، صدای فیلم قطع می‌شود و یا فیلم متوقف می‌شود برای حل این مشکل در حالی که نرم‌افزار KMPlayer باز است با فشردن کلید F2 صفحه کلید به تنظیمات نرم افزار بروید. اگر فرمت فیلمتان MKV است تغییرات شماره ۱ را انجام دهید و اگر AVI است تغییرات شما ۲ زیر را انجام دهید.

۱- فیلم‌های با فرمت MKV:

از پنل سمت چپ، روی قسمت Filter Control کلیک کنید و سپس Splitter را انتخاب کنید، در قسمت Matroska گزینه KMP Matroska Splitter را به Gabest MKV Splitter تغییر دهید.

نکات حرفه ای کامپیوتر مطالب کم یاب مشکل اجرا نشدن دوبله در kmplayer حذف صدای دوبله از فیلم در kmplayer تغییر صدا در فیلم‌های دو زبانه تغییر زبان فیلم در kmplayer تغییر زبان فیلم آموزش کار با kmplayer آموزش تنظیمات kmplayer

بعد از انجام دادن مراحل بالا، یکبار نرم افزار KMPlayer رو ببندید و سپس مجدداً اجرا کنید.

۲- فیلم‌های با فرمت AVI:

مطابق تصویر فوق از پنل سمت چپ، روی قسمت Filter Control کلیک کنید و سپس Source filter را انتخاب کنید، در قسمت Normal AVI گزینه KMP AVI Splitter را به System default یا Gabest AVI Splitter تغییر دهید.

توجه: اگر پس از انجام تغییرات فوق در اجرای بعضی از فیلم‌های تک زبانه مشکلی دارید، برای حل آن تنظیمات را به حالت اولیه برگردانید.

نکات حرفه ای کامپیوتر مطالب کم یاب مشکل اجرا نشدن دوبله در kmplayer حذف صدای دوبله از فیلم در kmplayer تغییر صدا در فیلم‌های دو زبانه تغییر زبان فیلم در kmplayer تغییر زبان فیلم آموزش کار با kmplayer آموزش تنظیمات kmplayer

روش جدید:

مشکلی که روش قبل دارد این است که بعد از اعمال تغییرات، برای جلو یا عقب بردن فیلم با استفاده کلیدهای راست و چپ، کمی تاخیر بوجود میاید. اما در روشی که در ادامه ارائه می‌شود این مشکل وجود ندارد:

کلید F2 را فشار دهید تا پنجره تنظیمات باز شود. از پنل سمت چپ:

۱- روی قسمت Filter Control کلیک کنید و سپس Source Filter را انتخاب کنید، در تب The Rest، در قسمت  Haali’s Splitter Setting گزینه Matroska را تیک بزنید.

۲- روی قسمت Video Processing کلیک کنید، در تب General، قسمت Condition گزینه Always Use (Strongly Recommended)d را انتخاب کنید. در تب Renderer، قسمت Renderer گزینه VMR9 renderless یا Haali’s Video Renderer را انتخاب کنید.

بعد از انجام دادن مراحل بالا، یکبار نرم افزار KMPlayer رو ببندید و سپس مجدداً اجرا کنید.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*