خانه / بورس و سهام / وضعیت سیمان کارون پس از اجرای طرح هدفمندی

وضعیت سیمان کارون پس از اجرای طرح هدفمندی

براساس آخرین اطلاعات درج شده بر روی سایت کدال، درآمد هر سهم برای سال مالی منتهی به 29 اسفند ماه سال 93 به میزان 1533 ریال برآورد شده این در حالی است که درآمد هر سهم برای سال مالی منتهی به 29 اسفند ماه سال 92 به میزان 1326 ریال بوده است و در نتیجه درآمد هر سهم برای سال جاری به میزان 16 درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته است.

در همین راستا، قاسمی، مدیر مالی سیمان کارون در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز اظهار داشت: به اعتقاد بنده با اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها به دلیل افزایش قیمت حامل های انرژی و به دنبال آن افزایش بهای تمام شده محصولات، چنانچه افزایش نرخ محصولات سیمانی با تناسب اعمال گردد، شرکت های سیمانی با مشکلی مواجه نخواهند شد و شرکت های سیمانی همچنان قادر خواهند بود حاشیه سود خود را افزایش دهند و همچنین حالت رقابتی بین شرکت های سیمانی به وجود می آید. اما در غیر این صورت و در صورت عدم تناسب افزایش نرخ محصولات با افزایش قیمت حامل های انرژی شرکت های سیمانی با زیان مواجه می شوند.

قاسمی عنوان کرد: شرکت سیمان کارون در گزارشات پیش بینی درآمد هر سهم برای سال مالی منتهی به 29 اسفند ماه 93، افزایش قیمت حامل های انرژی و همچنین نرخ محصولات را اعمال نکرده است که علت آن غیر واقعی بودن پیش بینی تأثیرگذاری فاز دوم هدفمندی یارانه ها بر وضعیت افزایش نرخ ها می باشد.

مدیر مالی “سکارون” بیان کرد: شرکت سیمان کارون در حال حاضر طرح های توسعه متعددی دارد که در بحث هزینه های مالی و تأمین مالی پروژه های خود با توجه به بالا بودن نرخ تسهیلات بانکی با مشکلاتی مواجه است.

وی در خاتمه افزود: شرکت سیمان کارون در سال جاری قصد دارد که صادرات خود را نسبت به سال 92 افزایش دهد و بدین طریق بتواند حاشیه سود خود را افزایش دهد بنابراین با توجه به چشم انداز مثبت روابط بین المللی ناشی از توافقات ژنو، امیدواریم شرکت سیمان کارون با افزایش صادرات بتواند در سال جاری سودآوری مطلوبی را کسب کند.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*