خانه / سیاسی / چرا جلسه سران قوا از سوی رئیس جمهور لغو شد؟

چرا جلسه سران قوا از سوی رئیس جمهور لغو شد؟

جلسه سران قوا که قرار بود امروز به میزبانی رئیس مجلس، در محل مجلس برگزار شود از سوی رئیس جمهور لغو شد.

گفته شده دلیل لغو این جلسه حضور رئیس مجلس در بین بیماران کرونایی و احتمال انتقال بیماری به روحانی بوده است که این موضوع انتقاد توییتری ها را در پی داشت.

گفتنی است محمدباقر قالیباف ظهر دیروز دوشنبه بازدید سرزده‌ای از بخش‌های مختلف مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره) داشت و با بیماران و کادر درمانی حاضر در این بیمارستان از نزدیک دیدار کرد.

حجت الاسلام علیرضا سلیمی  درباره علت لغو جلسه امروز سران قوا، گفت: بنده علت این موضوع را پیگیری کردم و مشخص شد که رئیس جمهور این جلسه را لغو کرده است که نباید این اقدام را انجام می‌داد.

وی بیان کرد: به علت اینکه رئیس مجلس شورای اسلامی روز گذشته با بیماران کرونایی ملاقات کرد، رئیس جمهور از ترس ابتلا به بیماری کرونا اعلام کرد که در جلسه سران قوا حضور نمی‌یابد.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: رئیس جمهور هفت ماه است که در قرنطینه به سر می‌برد و باید هر چه سریع‌تر از قرنطینه خارج شود و به فکر حل مشکلات مردم باشد.

سلیمی با بیان اینکه رئیس جمهور قسم خورده که خود را وقف خدمت به مردم کند اما متأسفانه در دوران کرونایی می‌بینیم که وی کاملاً در قرنطینه به سر می‌برد، تاکید کرد: سوال ما این است که چرا ستاد ملی مبارزه با کرونا فقط محدودیت‌های کرونایی را برای رئیس جمهور در نظر می‌گیرد و این محدودیت‌ها شامل روسای مجلس و قوه قضائیه نمی‌شود؟ مگر فقط رئیس‌جمهور باید در قرنطینه باشد؟

وی ادامه داد: رئیس جمهور تصور می‌کند که خودش به تنهایی می‌تواند برای مردم تصمیم گیری کند در حالی که این گونه نیست و وی باید از ظرفیت‌های مجلس شورای اسلامی و قوه قضائیه هم برای برون رفت کشور از مشکلات استفاده کند.

نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه البته این رفتار رئیس جمهور فقط مربوط به دوران کرونا نیست بلکه وی با وزرای خود هم به ندرت ارتباط برقرار می‌کند، اظهار داشت: شاهد این مدعا آن است که زمانی که رئیس جمهور با وزرای خود تماس می‌گیرد، پایگاه اطلاع رسانی دولت این موضوع را رسانه‌ای می‌کند در حالی که وظیفه رئیس جمهور است که با اعضای کابینه به صورت مداوم در ارتباط باشد.

سلیمی در واکنش به کسانی که می‌گویند رئیس جمهور به علت بیماری و کهولت سن باید مراقب باشد تا به بیماری کرونا مبتلا نشود، تصریح کرد: زمانی که روحانی در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کرد باید به این مسئله توجه می‌کرد که آیا از سلامت جسمانی برای تصدی این سمت برخوردار است یا خیر و اگر بیمار بود نباید مسئولیت مهم دستگاه اجرایی کشور را بر عهده می‌گرفت.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*