خانه / بورس و سهام / مالکیت ذغال سنگ البرز شرقی به شرکت ذوب آهن اصفهان رسید

مالکیت ذغال سنگ البرز شرقی به شرکت ذوب آهن اصفهان رسید

تعداد 336 میلیون و 757 هزار سهم معادل 100 درصد از سهام شرکت ذغال سنگ البرز شرقی طی معاملات روز جاری با قیمت پایه هر سهم 183 تومان از سوی سازمان خصوصی سازی عرضه شد و در نهایت شرکت ذوب آهن اصفهان مالک 100 درصدی سهام شرکت ذغالسنگ البرز شرقی شد.

در همین ارتباط، مدیر سرمایه گذاری و امور سهام شرکت ذوب آهن اصفهان در گفتگو با  بورس نیوز عنوان کرد: شرکت ذغال سنگ البرز شرقی سالانه حدود 750 هزار تن ذغال سنگ و 300 هزار تن کنسانتره ذغال شویی تولید می کند و از توانایی تأمین بخشی از ذغالسنگ مورد نیاز جهت تولیدات “ذوب” برخوردار است.

مجتبی فریدونی با اشاره به اینکه ذغال سنگ مورد نیاز تولید “ذوب” حدود یک میلیون و 700 هزار تن است، در این خصوص ابراز داشت: این شرکت همراه با بهره برداری از واحدهای کک سازی شماره یک و سه طی سال گذشته، نیازمند میزان بیشتری از مواد اولیه است که انتظار می رود بخشی از آن توسط شرکت ذغالسنگ البرز شرقی تأمین شود.

وی در خاتمه به برنامه های آتی “ذوب” جهت تسهیل در تأمین ذغالسنگ مصرفی اشاره کرد و گفت: شرکت ذوب آهن اصفهان در حالی طی سال گذشته برنده مناقصه بهره برداری از واحدهای تولید فاز ششم و هفتم شرکت ذغالسنگ طبس شد که پیش بینی می شود اجرای این امر طی ماه های آینده آثار مثبتی بر روند تأمین مواد اولیه مورد نیاز و تولید “ذوب” داشته باشد. این طرح در حال حاضر در مرحله برآورد هزینه ها و تجهیز دستگاه ها و لوازم مورد نیاز است، به گونه ای که پیش بینی می شود طی اوایل نیمه دوم سال جاری به بهره برداری برسد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*