خانه / استخدام و بازار کار / وضعیت بیکاری در ایران وخیم تر می شود

وضعیت بیکاری در ایران وخیم تر می شود

صندوق بین‌المللی پول (International Monetary Fund (IMF) در جدیدترین گزارش خود با عنوان چشم‌انداز اقتصادی جهان، اقدام به انتشار آماری مربوط به پیش‌بینی وضعیت اقتصادی ایران طی دو سال آینده نموده که منطبق بر آن، اگر چه وضعیت بیکاری در ایران وخیم‌تر خواهد شد، اما تولید ناخالص داخلی و تورم در ایران وضعیت بهتری پیدا خواهد نمود.
 بر این گزارش تولید ناخالص داخلی واقعی ایران در سال ۲۰۱۳ میلادی منفی ۱٫۷ گزارش شده‌، که این رقم برای سال ۲۰۱۴ میلادی برابر با ۱٫۵ درصد و برای سال ۲۰۱۵ میلادی برابر با ۲٫۳ درصد، از سوی این سازمان پیش‌بینی شده‌است.

همچنین این سازمان متوسط تورم در سال ۲۰۱۳ را برابر با ۳۵٫۲ درصد گزارش نموده و مدعی شده که این رقم برای سال ۲۰۱۴ میلادی به ۲۳ درصد و در سال ۲۰۱۵ میلادی به میزان ۲۲ درصد خواهد رسید.

با این همه صندوق بین‌المللی پول طی این گزارش به صراحت تاکید می کند که نرخ بیکاری در جامعه ی ایران طی سال ۲۰۱۳ میلادی برابر با ۱۲٫۹ درصد بوده و این رقم برای سال ۲۰۱۴ میلادی به سطح ۱۴ درصد و برای سال ۲۰۱۵میلادی در وضع ۱۴٫۶ درصد قرار می گیرد.

بر این اساس مطالعه ی گزارش صندوق بین‌المللی پول و پیش بینی های این سازمان در مجموع توجه بیشتر و حساسیت دولت تدبیر و امید را بر امر اشتغال و سامان دهی وضعیت بیکاری در کشور را متذکر می شود؛ به ویژه آنکه این گزارش از سوی سازمانی انتشار یافته که به قطع آمال و آرزوی برخی از آقایان مسئول در نظام جمهوری اسلامی ایران بوده و دولت تدبیر و امید ارزشی فوق العاده از برای نظرات آن قایل می باشد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*