خانه / جالب و خواندنی / سرقت مسلحانه و سکوت خبری مسئولان

سرقت مسلحانه و سکوت خبری مسئولان

این سرقت مسلحانه که روز گذشته در آشخانه در 45 کیلومتری غرب بجنورد روی داد، سارقان پس از سرقت مقادیری طلا؛ محل را ترک کردند.

از همان ابتدای وقوع این رویداد خبرنگاران فارس پیگیر موضوع از طریق فرمانده انتظامی مانه و سملقان شدند که وی ضمن امتناع از پاسخگویی به این سوال خبرنگار فارس، هرگونه پاسخگویی درباره این‌گونه از جرائم را به معاونت اجتماعی نیروی انتظامی استان موکول کرد.

البته این‌گونه پاسخگویی فرمانده انتظامی این شهرستان مسبوق به سابقه نیز بوده است و در محرم سال گذشته که جوانی به خاطر برخی از مسائل در مراسمی به خاطر ضرب و شتم، جان خود را از دست داده بود با وجود پیگیری‌های خبرنگار فارس همین مطالب تحویل خبرنگار شد.

با پیگیری‌های خبرنگار فارس از رئیس پلیس آگاهی خراسان شمالی نیز عنوان شد که با توجه به حساسیت موضوع و ابلاغیه‌ها، صرفاً باید اطلاع‌رسانی از طریق فرماندهی و یا معاونت اجتماعی انجام شود.

فرمانداری مانه و سملقان نیز در پاسخ به پیگیری‌های خبرگزاری فارس در خراسان شمالی درباره سرقت طلافروشی در آشخانه، هرگونه پاسخگویی را به استانداری موکول کرد.

این‌گونه پاسخگویی مسئولان مرتبط در حالی است که با نگاهی به اخبار سایر استان‌ها در خبرگزاری‌ها که این‌گونه رویدادها را تجربه کرده‌اند، به راحتی اطلاع‌رسانی از ناحیه فرمانده انتظامی، رئیس پلیس آگاهی و فرماندار انجام می‌شود.

گویا از دیدگاه این مسئولان، خبرنگاران صرفاً باید اخبار مثبت را در رسانه‌های خود فعال کنند، در حالی که اخباری از قبیل؛ سرقت از طلافروشی ولو به عنوان یک رویداد تلخ می‌طلبد تا با سرعت بیشتری در رسانه‌ها با در نظر گرفتن مسائلی چند انتشار یابد.

موضوعی که به دلیل پاسخ‌گو نبودن، خبرنگاران بالاجبار این‌گونه اخبار را از منابع مختلف رسمی یا غیر رسمی تهیه و برای رسانه‌های خود مخابره می‌کنند.

شایسته است تا با پرهیز از نگاه سلیقه‌ای به این‌گونه اخبار، شرایط برای اطلاع‌رسانی بهتر برای مخابره سریع‌تر اخبار توسط دستگاه‌های مرتبط فراهم تا از بروز هرگونه شایعه در استان جلوگیری شود.

فارس

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*