خانه / استخدام و بازار کار / جزییات حداقل مقرری بيمه بيکاری در سال 93 اعلام شد

جزییات حداقل مقرری بيمه بيکاری در سال 93 اعلام شد

احمد لطفی نژاد در مصاحبه اختصاصی با واحد مرکزی خبر با بیان اینکه سال گذشته 480 هزار تومان به مشمولان بیمه بیکاری مقرری پرداخت می شد اخراج از محل کار، پرداخت حداقل شش ماه حق بیمه و داشتن یک سال قرارداد کار با پرداخت حق بیمه را از مهمترین شرایط پرداخت بیمه بیکاری دانست.

وی گفت: بر اساس قانون، پرداخت بیشترین سهم بیمه بیکاری 80 درصد حقوق افراد است.

لطفی نژاد با بیان اینکه امسال 205 هزار نفر از کارگران سراسر کشور مشمول دریافت بیمه بیکاری می شوند، افزود: در استان تهران 52 هزار نفر از مزایای این نوع بیمه بهره مند می شوند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران گفت: کمترین مدت پرداخت مقرری بیمه بیکاری شش ماه و بیشترین پرداخت را 50 ماه است .

لطفی نژاد از تشکیل شورای مشاوره سه جانبه بین کارگران، کارفرمایان و دولت در استان تهران خبر داد و افزود: مهمترین هدف تشکیل این شورا، بررسی مسائل مهم محیط کار در امر تولید، حل مشکلات موجود میان کارگران و کارفرمایان و چگونگی اجرای بهتر قانون کار در کارگاه ها و شرکتها دانست.

وی ابراز امیدواری کرد: شورای سه جانبه موجب ایجاد فرهنگ تفاهم و همگرایی بین کارگر و کارفرما در محیط کار می شود.

لطفی نژاد با اعلام اینکه 16 هزار و 540 تعاونی در استان تهران وجود دارد، گفت: امسال نخستین بار اتاق تعاون شهرستان تهران ایجاد خواهد شد.

وی افزود : امسال همچنین قرار است اتاق تعاون شهرهای ری، شهریار و ورامین نیز تشکیل شود.

لطفی نژاد مجموع تسهیلات مالی برای حمایت از طرحهای اقتصادی استان تهران در سال 93 را 1840 میلیارد تومان دانست و افزود: دولت در صورتی از این طرحها حمایت می کند که کاربردی و عملیاتی باشد و همچنین برای رفاه کارگران و تعاون گران به کار گرفته شود.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*