خانه / بورس و سهام / افراد حقیقی با مطالعه در بورس خرید و فروش کنند

افراد حقیقی با مطالعه در بورس خرید و فروش کنند

مدیرعامل بورس تهران در واکنش به کاهش قیمت شدید قیمت سهام شرکت‌ها معتقد است، حقیقی‌ها در فروش سهم عجله کرده و بدون مطالعه اقدام می‌کنند، چرا که p/e بازار در محدوده ۶ بسیار ارزنده است.

حسن قالیباف اصل در گفت‌وگو با  فارس با اشاره به اینکه p/e بورس تهران به محدوده بسیار پایین 6.5 رسیده است، اظهار داشت: قیمت سهام با توجه به کاهش‌های پیاپی به محدوده‌های ارزنده‌ای رسیده است.

وی ادامه داد: برخی سرمایه‌گذاران بدون مطالعه خرید و فروش می‌کنند و فشار فروش در وضعیت فعلی منطق صحیحی ندارد.

مدیرعامل بورس تهران با تاکید بر اینکه در روزهای پررونق نمی‌توان سهام را در چنین قیمت‌هایی پیدا کرد، گفت: سرمایه‌گذاران باید بر اساس اطلاعات شرکت‌ها تصمیم‌گیری کنند.

وی افزود: اتفاقاتی از سال گذشته مبنی بر افزایش نرخ خوراک پتروشیمی‌ها، بهره مالکانه، سود سپرده‌های بانکی و اجرای فاز دوم هدفمندی افتاده، اما باید میزان تأثیر این عوامل بر شرکت‌ها بررسی شود.

قالیباف با اشاره به اینکه افت فعلی قیمت سهام تا این حد توجیه منطقی و بنیادی ندارد گفت: بازار سهام همواره نقد‌شونده‌ترین بازار بوده و دلایل افت قیمت سهام فقط افزایش عرضه و فروش توسط سهامداران است.

مدیرعامل شرکت بورس تهران در توصیه‌ای به سهامداران تاکید کرد: سهامداران در فروش سهام عجله می‌کنند و موجب کاهش قیمت سهم می‌شوند.

وی درباره لزوم حمایت شرکت‌های حقوقی‌ نیز، گفت: حقوقی‌ها معمولا در چنین وضعیت‌هایی سهام نمی‌فروشند و بیشتر به نگهداری سهم تاکید دارند؛ این شرکت‌ها باید مراقب افت بیشتر سهام تحت مدیریت خود باشند.

قالیباف در پایان خاطرنشان کرد: دولت نیز باید در متغیرهای کلان اقتصادی شفاف سازی کند.

چگونه یک رینگ اسپرت مناسب برای خودرو انتخاب کنیم؟

مقایسه پژو پارس LX TU5 با سورن ELX EF7

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*