خانه / اخبار داغ / مهران احمدی در نقش یک رمبو + عکس و بیوگرافی

مهران احمدی در نقش یک رمبو + عکس و بیوگرافی

او  سال 1352 در  تهران به دنيا آمده و در کودکي به نيشابور کوچ کرده است. چند سال زندگي در نيشابور کافي بود که او لهجه يک نيشابوري را با نقش نعيم در سريال مهرآباد به زيبايي ايفا کند. احمدي در نوجواني به تهران بازگشت و بازيگري در تئاتر را آغاز کرد.

همسر مهران احمدی مهران احمدی شکیب زن مهران احمدی خانواده مهران احمدی بیوگرافی مهران احمدی بهبود پایتخت ازدواج مهران احمدی

اين بازيگر در سال ۷۳ وارد دانشگاه شد و در رشته تئاتر با گرايش بازيگري تحصيل کرد. او همزمان با تحصيل در تلويزيون و تئاتر فعال بود. از اولين کارهاي تئاتري او مي توان «چند و چون به چاه رفتن»، «محاکمه ژاندارک» و «آسيد کاظم» را نام برد و از اولين کارهاي تلويزيوني او مي توان به بازي در سريال هاي سيماي خانواده اشاره کرد.

مهران احمدی بازيگري در سينما را با فيلم «آدم» به کارگرداني عبدالرضا کاهاني آغاز کرد، اما در فيلم بيست از همين کارگردان مورد توجه قرار گرفت و به همراهي او با کاهاني در چند اثر ديگر منجر شد. همکاري احمدي با کاهاني به هنرنمايي هاي متنوعي براي مهران احمدي منجر شد که از متفاوت ترين آنها مي توان به نقش آدمي دوجنسيتي در فيلم سينمايي اسب حيوان نجيبي است، اشاره کرد.

همسر مهران احمدی مهران احمدی شکیب زن مهران احمدی خانواده مهران احمدی بیوگرافی مهران احمدی بهبود پایتخت ازدواج مهران احمدی

احمدي که بازيگري در دنياي تصوير را با سيماي خانواده و بازي هاي نه چندان جذابي در سريال هاي خانوادگي تلويزيون آغاز کرده بود، با ورود به سينما و بازي در فيلم هايي چون «خواب است پروانه» (مزدک مير عابديني، ١٣٨٧)، «بيست» (عبدالرضا کاهاني، ١٣٨٧)، «آ نجا» (عبدالرضا کاهاني، ١٣٨٧)، «هيچ» (عبدالرضا کاهاني، ١٣٨٨)، «خواب هاي دنباله دار» (پوران درخشنده، ١٣٨٨)، «صداي پاي من» (مهرداد خوشبخت، ١٣٨٩)، «سيزده ۵٩» (سامان سالور، ١٣٨٩)، «اسب حيوان نجيبي است» (عبدالرضا کاهاني، ١٣٨٩)، «آلزايمر» (احمدرضا معتمدي، ١٣٨٩)، «بغض»(رضا درميشيان، ١٣٩٠) و «روز روشن» (حسين شهابي، ١٣٩١) به سرعت جايگاه ويژه اي در ميان بازيگران کشورمان دست پيدا کرد و حالاجزو يکي از بازيگران توانمند کشورمان محسوب مي شود.

همسر مهران احمدی مهران احمدی شکیب زن مهران احمدی خانواده مهران احمدی بیوگرافی مهران احمدی بهبود پایتخت ازدواج مهران احمدی
مهران احمدي در کنار بازيگري که جدي ترين حضور او را در دنياي هنر شامل مي شود، به عنوان دستيار کارگردان، برنامه ريز و مدير توليد نيز تجربياتي دارد. او در آثاري چون سيزده ۵۹، خواب هاي دنباله دار، آن جا و بيست به عنوان دستيار اول کارگردان و برنامه ريز همکاري داشته و در فيلم هيچ، وظيفه مديريت برنامه ريزي را نيز برعهده داشته است.

سال 92 را مي توان سال اوج اين بازيگر تاکنون دانست. سريال هاي مهرآباد، يادآوري و آواي باران و پايتخت 3  با بازي او از تلويزيون پخش شده  همکاري دارد، در يک نمايش به نام بي انتخاب هنرنمايي کرده و در سينما، فيلم «روز روشن» با بازي او در حال اکران است ضمن اين که در فيلم هاي آينه شمعدون، شيار 143 و تمشک نيز بازي کرده که بزودي در سينماهاي کشور به نمايش در خواهد آمد.

یک نظر ثبت شده

  1. بازیگر توانمندیست

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*