خانه / بورس و سهام / جزییات افزایش سرمایه 100 درصدی در سال 93

جزییات افزایش سرمایه 100 درصدی در سال 93

براساس آخرین اطلاعات درج شده بر روی سایت کدال، درآمد هر سهم برای سال مالی منتهی به 31 خرداد ماه سال 93 به میزان 1802 ریال برآورد شده این در حالی است که براساس عملکرد 9 ماهه منتهی به 29 اسفند ماه سال 92، درآمد هر سهم 1375 ریال بوده است و 76 درصد بودجه برآوردی پوشش داده شده است.

در همین راستا، صانعی، مدیر مالی شرکت شیشه همدان در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز اظهار داشت: به نظر می رسد شرکت شیشه همدان بتواند بودجه برآوردی را بطور کامل پوشش دهد.

شرکت شیشه همدان کلیه هزینه ها اعم از تولیدی (برق، گاز و سربار)، اداری و فروش را بدون در نظر گرفتن اثرات ناشی از اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه ها پیش بینی کرده است. همچنین عمر مفید کوره شماره 2 شرکت شیشه همدان از سال 1386 به پایان رسیده است اما با این وجود، “کهمدا” میزان تولید و فروش را با فرض عدم توقف کوره واحد 2 کارخانه تا پایان سال مالی پیش بینی نموده است و در صورت توقف کوره، مدت تعمیرات 5 ماه به طول خواهد انجامید.

صانعی تصریح کرد: با توجه به اینکه تولید از طریق کوره شماره 2 شرکت شیشه همدان، همچنان مقرون به صرفه است لذا “کهمدا” قصد تعویض کوره مذکور را در حال حاضر ندارد. همچنین با توجه به اینکه 36 درصد از تولید “کهمدا” ناشی از کوره شماره 2 می باشد چنانچه این کوره احتیاج به تعمیرات داشته باشد به دلیل توقف 5 ماهه کوره مذکور، میزان تولید و فروش کاهش خواهد یافت.

مدیر مالی شرکت شیشه همدان بیان کرد: انجمن صنفی شیشه، با توجه به اجرایی شدن فاز دوم هدفمندی یارانه ها، در حال رایزنی جهت افزایش نرخ می باشد با توجه به افزایش حامل های انرژی ناشی از اجرایی شدن فاز دوم هدفمندی یارانه ها که منجر به افزایش قیمت تمام شده محصولات و قیمت مواد اولیه می شود چنانچه انجمن صنفی شیشه، این افزایش نرخ را اعمال نکند، باعث متضرر شدن شرکت های هم گروه خواهد شد.

صانعی اظهار داشت: شرکت شیشه همدان در حال حاضر طرح توسعه ای در نظر دارد که در مرحله ارایه طرح توجیهی می باشد هدف از این طرح، افزایش میزان تولید است. همچنین “کهمدا” در نظر دارد افزایش سرمایه 100 درصدی از محل سود انباشته و آورده نقدی اعمال نماید و در حال اخذ مجوز از سازمان بورس می باشد احتمال دارد این افزایش سرمایه طی دو مرحله اعمال گردد و امیدواریم شرکت شیشه همدان بتواند افزایش سرمایه مذکور را طی سال جاری اجرایی نماید.

وی در خاتمه افزود: شرکت شیشه همدان متأثر از شرایط خاص بازار نمی باشد و ریسک پایینی برای سهامداران دارد بطوریکه با توجه به مقاومت مطلوبی که در مقابل شرایط افت بازار سرمایه داشته، توانسته است بازدهی مطلوبی را برای سهامداران داشته باشد. همچنین شرکت شیشه همدان برای فروش محصولات خود تاکنون با مشکلی مواحه نبوده است. اگرچه بازار فروش “کهمدا” با توجه به شرایط رقبا و همچنین بسته به میزان تولید صنایع غذایی و نوشابه سازی می باشد اما در مجموع شرکت شیشه همدان شرایط مطلوبی برای فروش محصولات خود دارد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*