خانه / بورس و سهام / پررنگ شدن معاملات در بورس با کمرنگ شدن ابهام

پررنگ شدن معاملات در بورس با کمرنگ شدن ابهام

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: رفع ابهامات بورس از جمله فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها و قیمت بنزین باعث بازگشت رونق به معاملات بازار سرمایه شد. رامین ابوالفضلی در گفت‌وگو با تسنیم درخصوص روند مثبت معاملات بورس در چند روز گذشته گفت: رفع ابهامات بورس در زمینه هدفمندی یارانه‌ها، قیمت بنزین، نرخ سود بانکی و عواملی از این دست باعث بازگشت رونق به بازار سرمایه شد.
این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اینکه رفع ابهام همیشه برای بورس مفید است، افزود: اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها برای برخی از صنایع بورس مفید، برخی بدون تاثیر و برای برخی از صنایع خبر خوبی نیست. به عنوان اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها تاثیر خاصی بر صنایعی چون بانک‌، بیمه، خدمات مالی و یارانه‌ای ندارد اما در عوض می‌تواند اثرات منفی روی صنایع سیمانی و فولادی داشته باشد. وی گفت: در ماه پایانی سال گذشته نرخ سود بانکی با افزایش همراه بود که امری طبیعی است چراکه منابع نقدینگی بانک‌ها در این مقطع کاهش می‌یابد و بانک‌ها با افزایش سود سپرده‌ها سعی در جبران و جایگزینی آن دارند.
ابوالفضلی در ادامه با اشاره به اینکه بازارهای پول و سرمایه همیشه رقیب یکدیگر بوده‌اند، تصریح کرد: تشکیل جلسه وزیر اقتصاد با مدیران بانکی و در پی آن انتشار خبر کاهش چند درصدی نرخ سود بانکی نیز در بازگشت دوباره نقدینگی به بورس در چند روز گذشته بی‌تاثیر نبوده است.
این کارشناس بازار سرمایه در خصوص تاثیر افزایش نرخ دلار بر سهام شرکت‌های بورس نیز گفت: افزایش قیمت ارز و دلار روی سهام شرکت‌هایی چون فولادی‌ها و پتروشیمی‌ها که محصولات صادراتی دارند اثر مثبت دارد. وی درخصوص حضور حقوقی‌ها در معاملات بورس نیز تاکید کرد: حقوقی‌ها به‌جای تشکیل جلسه باید به معاملات بورس برگردند و این‌گونه از بازار سرمایه حمایت کنند. این کارشناس سرمایه‌گذاری ایرانیان با اشاره به اینکه معاملات بازار سرمایه شرایط متعادلی را در روزهای آینده پیش‌رو خواهد داشت به سهامداران توصیه کرد: به بورس با دید بلندمدت نگاه کنند و از انجام خرید و فروش‌های هیجانی بپرهیزند.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*