خانه / جالب و خواندنی / انتشار تصاویر شخصی بهانه ای برای برقراری ارتباط نامشروع

انتشار تصاویر شخصی بهانه ای برای برقراری ارتباط نامشروع

سرهنگ عطاءا… احمدي گفت : چندي پيش خانمي جوان به پليس فتا يزد مراجعه و در اظهاراتش عنوان کرد، مدتي است با فردي از طريق چت آشنا شدم و بعد از مدتي با اعتماد به وي و به بهانه ازدواج چند عکس شخصي از من تقاضا كرد و با اعتماد به وي و با علاقه اي كه به وي پيدا کرده بودم، چند عکس شخصي خود راازطريق ايميل برايش ارسال كردم.

شاکی پرونده در خصوص جزییات پرونده اظهار داشت : بعد از مدتي وي اقدام به ارسال ايميل هايي حاوي تصاوير خصوصي من كرد و مرا تهديد كرد كه يا وي را تامين مالي كنم و يا به ارتباط نامتعارف با وي تن دهم در غير اينصورت تصاوير مرا در فضاي مجازي منتشر خواهد كرد.

عکس لو رفته عکس شخصی عکس خصوصی

جانشين فرمانده انتظامي استان يزد گفت : برحسب دستور قضایی و با توجه به اهميت پرونده و احتمال انتشار عکسهاي شاکيه در فضاي مجازي و ميزان نگراني وي در اين خصوص، موضوع در دستور کار کارآگاهان پليس ساييري استان يزد قرار گرفت و با تحقيقات انجام گرفته متهم در يکي از استان ها رديابي شد.

وي بیان کرد : با کشف محل سکونت متهم، سريعا ماموران پليس فتا با اخذ نيابت قضايي به استان مربوطه اعزام و متهم 32 ساله اي كه معلول جسمي و حرکتي بود را دستگيركردند.

سرهنگ عطاءا… احمدي افزود : منزل نامبره مورد بازرسي قرار گرفته و کليه وسايل ديجيتالي وي ضبط و به پليس فتا منتقل شد ودر بررسي هاي ايميل متهم، عکسهاي خصوصي شاکيه کشف شد ومتهم نيزبه جرم خود اعتراف كرد .

جانشين فرمانده انتظامي استان يزد در خاتمه با بيان اينكه متهم تحويل مراجع قانوني شد از کاربران فضاي مجازي خواست: در محيط چت به کسي اعتماد نکرده و مطمئن باشند هويت اعلامي از سوي مخاطب به غير از هويت واقعي آنهاستوبه هيچ وجه عکس ها و فيلم هاي خصوصي و خانوادگي را در محيط چت رسال نكنندچراكه امکان دسترسي اشخاص ديگري به آن امکان پذير مي باشد.

منبع:ب اشگاه خبرنگاران

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*