خانه / بورس و سهام / تحقق 69 درصدی سود شرکت پالایش نفت کرمانشاه با نماد “شرمان”

تحقق 69 درصدی سود شرکت پالایش نفت کرمانشاه با نماد “شرمان”

شرکت پالایش نفت کرمانشاه در دوره 9 ماهه با اختصاص 3534 ریال سود به ازای هر سهم معادل 69 درصد از پیش‌بینی‌هایش را پوشش داده است. همچنین شرکت پیش‌بینی سود هر سهم سال مالی 92 را در بهمن‌ماه 91 مبلغ پنج هزار و 873 ریال و در بهمن‌ماه سال‌جاری پنج هزار و 119 ریال مبلغ اعلام کرده بود و در دوره 9 ماهه با اختصاص 3534 ریال سود به ازای هر سهم معادل 69 درصد از پیش‌بینی‌هایش را پوشش داده است.

این در حالی است که شرکت دلایل تغییر جزییات پیش‌بینی را اعلام نکرده است. در سویی دیگر، پیش‌بینی سود هر سهم سال مالی 92 در مقایسه با عملکرد واقعی سال مالی قبل به ترتیب فروش 172 درصد افزایش، بهای تمام‌شده کالای فروش رفته 170 درصد افزایش، سود عملیاتی 434 درصد افزایش و سود خالص 424 درصد افزایش نشان می‌دهد. افزون‌بر این، قیمت محصولات بر اساس ابلاغ مصوبه مورخ 21 خردادماه 92 هیات مدیره شرکت ملی پالایش و پخش درخصوص کیفی‌سازی محصولات ارزیابی و شناسایی شده است و مقدار فروش به پتروشیمی بیستون در سال 92 به دلیل محدودیت‌های عملیاتی شرکت یادشده تحقیق نیافته است و همچنین پیش‌بینی می‌شود مغایرت حساب‌ها با شرکت پالایش نفت اراک با توجه به تعلق یارانه به مواد اکتان افزای خریداری شده از شرکت مذکور در پایان سال مرتفع شود.

علاوه بر این، مطابق صورت‌های مالی حسابرسی شده، زیان انباشته شرکت در پایان دوره شش ماهه، مبلغ 12 میلیارد و 519 میلیون ریال است. همچنین «شرمان» در سال مالی 91 معادل 1206 ریال سود به ازای هر سهم مطابق صورت‌های مالی حسابرسی شده محقق کرده است.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*