خانه / بورس و سهام / برترین صنایع بورس از نگاه بنیادی کدامند ؟

برترین صنایع بورس از نگاه بنیادی کدامند ؟

تقی زاده، مدیر سرمایه گذاری صندوق بانک صادرات در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز اظهار داشت: به اعتقاد بنده بازار در مقطع کنونی بسیار کم ریسک شده است.

تقی زاده تصریح کرد: به نظر بنده با توجه به افت قیمت سهام در چند ماه اخیر، اصلاح قیمتی در اکثر نمادها ایجاد شده است.

وی افزود: در حال حاضر عوامل غیر بازاری از جمله اخبار و شایعات بر روند بازار تأثیر می گذارد این در حالی است که روند شاخص از نظر شرایط فاندامنتالی هیچگونه مانعی برای رشد ندارد از طرف دیگر با توجه به نزدیک شدن به فصل مجامع شرکت ها، خرید در قیمت های کنونی ارزنده می باشد اما آنچه پرواضح است تأثیر رفتارهای هیجانی سهامداران ناشی از اخبار و شایعات می باشد.

مدیر سرمایه گذاری صندوق بانک صادرات عنوان کرد: همچنین فعالیت سهامداران حقوقی با توجه به نزدیک شدن به تیر ماه و توافق نهایی با 1+5 با احتیاط بیشتری انجام می پذیرد بطوریکه سهامداران حقوقی نیز منتظر نهایی شدن این توافقات هستند. همچنین علت دیگر فعالیت کم حقوقی ها به دلیل عدم ثبات در تصمیم گیری هایی است که مسئولین اتخاذ می کنند بطوریکه پس از انتشار یک خبر با گذشت چند روز با تکذیب آن مواجه می شویم در نتیجه این عدم ثبات در تصمیمات منجر به کاهش فعالیت حقوقی ها می شود.

تقی زاده افزود: به نظر بنده روند کلی بازار رو به رشد است البته نه با شیب صعودی سال گذشته همچنین با توجه به اینکه اکثر سهام شرکت ها اصلاح قیمتی مناسبی داشتند و از طرف دیگر با توجه به حمایت صندوق توسعه بازار و اینکه بازار سرمایه با سیاست های اجرایی دولت منافاتی ندارد لذا بازار سرمایه می تواند بازاری مطمئن از نظر میزان بازدهی مناسب باشد.

وی در خاتمه افزود: به اعتقاد بنده بازار سرمایه پس از تیر ماه سال جاری با نهایی شدن توافقات ژنو، با چشم انداز روشنی رو به رو خواهد شد.

همچنین به نظر می رسد با توجه اینکه سهم بالایی از بودجه دولتی مربوط به بودجه عمرانی می باشد لذا در سال جاری سرمایه گذاری در صنایع بالادستی از جمله فولاد، سیمان و پالایشگاهی ها با بازدهی مطلوبی همراه خواهد بود. علاوه بر این صنایع خودرو و قطعات سازی به دلیل تغییرات تصمیم گیری در ساختار مدیریتی می توانند بازدهی خوبی را نصیب سهامداران کنند. از طرف دیگر صنعت پتروشیمی به دلیل وجود مزیت نسبی، امید ارزآوری برای کشور، گشایشات سیاسی و افزایش صادرات آنها بازدهی مطلوبی خواهند داشت.

بانکی ها، فناوری و اطلاعات نیز از شرایط مطلوبی برخوردارند. به اعتقاد بنده اقبال بازار سرمایه نسبت به سهامی که پی بر ای پایین، وضعیت بنیادی مطلوب و سود تقسیمی بالایی دارند بیشتر است.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*