خانه / آخرین اخبار / فهرست جديد ممنوعيت‌ها و محدوديت‌هاي صادراتي

فهرست جديد ممنوعيت‌ها و محدوديت‌هاي صادراتي

دفتر صادرات گمرك جمهوري اسلامي ايران در بخشنامه‌اي فهرست ممنوعيت‌ها و محدوديت‌هاي صادراتي را كه كاهش يافته است را اعلام كرد.

 در اين بخشنامه به كليه گمركات اجرايي ابلاغ شد تا فهرست جديد را جايگزين فهرستي نمايند كه در بخشنامه شماره 178172/91/71/311 مورخ 26/9/91 به گمركات ابلاغ گرديده بود.

در اين بخشنامه تغييراتي صورت پذيرفته كه مهمترين آنها به شرح ذيل است:

1- در فهرست A3 كالاهاي مشمول ممنوعيت صادرات از 27 رديف به 13 رديف كاهش يافته است.

2- از 14رديف باقيمانده كالاهاي ممنوعه فهرست A2، تعداد 7 رديف كالا به فهرست كالاهاي مشمول مجوز صادرات انتقال يافت و 7 رديف آن به فهرست كالاهاي مشمول پرداخت عوارض انتقال يافت.

3- فهرست كالاهاي مشمول مجوز صادراتي از 22 رديف به 29 رديف افزايش يافته كه 6 رديف آن از فهرست كالاهاي ممنوع صادراتي و همچنين مرغ كه قبلا در هيچ كدام از فهرست‌ها نبوده است به كالاهاي مشمول مجوز صادرات اضافه شده است.

4- فهرست كالاهاي مشمول پرداخت عوارض از تعداد 22 رديف به 31 رديف افزايش يافته كه 7 رديف آن از كالاهاي ممنوعه و 2 رديف ديگر تركيبات سنگ آهن و انواع كاغذ با تعرفه‌هاي متفاوت در رديف‌هاي جداگانه از نظر ميزان عوارض پرداختي، تفكيك شده‌اند.

5- دارو و شيرخشك اطفال همچنان مشمول مجوز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي يا سازمان دامپزشكي است.

در اين بخشنامه آمده است: درخصوص كالاهايي كه در جداول ضميمه ذكري از آنها نشده و قبل از ابلاغ بخشنامه ياد شده صادرات آنها موكول به ضوابط و مقررات خاص بوده ا ست (همچون ممنوعيت‌هاي شرعي، ممنوعيت صادراتي، ذخاير ژنتيك كالاهاي عتيقه، ميراث فرهنگي، لزوم اخذ مجوز براي 8 قلم كودهاي شيميايي يا اخذ گواهي خريد از رينگ صادراتي براي قيرنفتي و…) شرايط قبلي همچنان جاري و نافذ خواهد بود.

جهت دريافت متن كامل بخشنامه ياد شده مي‌توانيد به سايت گمرك جمهوري اسلامي ايران به آدرس www.irica.ir مراجعه نماييد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*