خانه / بورس و سهام / برنامه افزایش سرمایه واجرای طرح توسعه در یک شرکت پالایشی

برنامه افزایش سرمایه واجرای طرح توسعه در یک شرکت پالایشی

براساس آخرین اطلاعات درج شده بر روی سایت کدال، درآمد هر سهم برای سال مالی منتهی به 29 اسفند ماه سال 93 به میزان 3162 ریال برآورد شده این در حالی است که درآمد هر سهم برای سال مالی منتهی به 29 اسفند ماه سال 92 به میزان 3023 ریال بوده است و در نتیجه درآمد هر سهم برای سال جاری به میزان پنج درصد افزایش داشته است.

در همین راستا، دادور، مدیر عامل شرکت پالایش نفت لاوان در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز اظهار داشت: شرکت پالایش نفت لاوان با در نظر گرفتن درآمد محوری، وضعیت مطلوبی را طی سال 93 خواهد داشت.

دادور تصریح کرد: شرکت پالایش نفت لاون با تعویض کاتالیست ها اقدام به بهینه سازی مصرف انرژی کرده بدین طریق قادر به کاهش هزینه تمام شده فرآورده بنزین شده است لذا “شاوان” با محوریت قرار دادن درآمد، هزینه تولید را کاهش داده است.

وی افزود: شایان ذکر است پالایشگاه های نفت تهران، اراک و شاوان سه پالایشگاهی هستند که قادر به بهره برداری طرح کیفی سازی فرآورده بنزین تا پایان سال 92 شده اند.

مدیر عامل شرکت پالایش نفت لاوان عنوان کرد: “شاوان” در نظر دارد با توجه به پایین بودن میزان تولید بنزین، ارتقای کیفیت دهد و در نتیجه هزینه تمام شده محصولات خود را کاهش دهد و وارد فضای رقابتی شود بدین طریق “شاوان” قادر به افزایش حاشیه سود نیز خواهد شد.

دادور بیان کرد: علاوه بر این شرکت پالایش نفت لاوان جهت طرح کیفی سازی نفت گاز و نفت سفید نیز اقدام کرده است بطوریکه در حال حاضر “شاوان” به دنبال تأمین پمپ های گازوئیلی است که پس از عملیات ریخته گری آنها که در کوره انجام می شود، مقرر شده طی چهار الی پنج ماه آینده تهیه گردد. بنابراین می توان پیش بینی کرد که تا پایان نیمه اول سال جاری طرح کیفی سازی مذکور نیز به بهره برداری خواهد رسید.

وی در خاتمه افزود: شرکت پالایش نفت لاوان طرح های توسعه متعددی طی سال 93 در نظر دارد که می توان به طرح هایی در زمینه افزایش ظرفیت پالایشگاه اشاره کرد طرح های مذکور با محوریت قرار دادن صرفه اقتصادی اتخاذ می گردند این در حالی است که برنامه و اهداف کنونی “شاوان” از اجرای طرح های توسعه ای که هزینه بر هستند، پرهیز می کند. در همین راستا مذاکرات برای اعمال افزایش سرمایه “شاوان” نیز صورت گرفته و به نظر می رسد در نیمه دوم سال این افزایش سرمایه اعمال گردد. شایان ذکر است که افزایش سرمایه مذکوربرای اجرای پروژه هایی که به بهره برداری رسیده می باشد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*