خانه / آخرین اخبار / جزئیات و شرایط دریافت وام مسکن 70میلیونی تومانی

جزئیات و شرایط دریافت وام مسکن 70میلیونی تومانی

معاون بنیاد شهید و امور ایثارگران با اعلام جزئیات افزایش وام خرید مسکن اقشار ایثارگر گفت: در سال جاری وام مسکن ایثارگران متناسب با محل اقامت آنها در تهران، شهرهای بزرگ و شهرهای کوچک بین 72 میلیون تا 30 میلیون تومان تعیین شده که با نرخ 4 درصد پرداخت می‌شود.
حسین هادیانی با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی اعطای ۱۰۰ هزار سهمیه وام مسکن برای ایثارگران را در سال جاری به تصویب رسانده است به «ایسنا» گفت: سال گذشته میزان این تسهیلات به نسبت شهرهای محل سکونت، از ۲۰ تا ۶۰میلیون تومان متغیر بود، اما امسال مبلغ این وام در تهران و شهرهای بزرگ با جمعیت بالاتر از یک میلیون نفر معادل ۷۲ میلیون تومان تعیین شده و برای مرکز استان‌ها ۶۰ میلیون تومان، شهرهای کوچک ۵۰ میلیون تومان و در روستاها ۳۰ میلیون تومان است.
هادیانی با بیان اینکه امسال در قانون بودجه جانبازان بالای ۱۵ درصد، همسر و والدین و فرزندان شهدا و آزادگان می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند، گفت: کارمزد این وام چهار درصد است.
برای دریافت وام مسکن ایثارگران هیچ‌گونه قرعه‌کشی انجام نمی‌گیرد، اما متقاضیان باید حتما فاقد مسکن بوده و قبلا وام نگرفته باشند.
سال گذشته بانک‌های عامل در موضوع وام مسکن ایثارگران، تنها با پرداخت 39 هزار فقره از این وام موافقت کردند.

۱ دیدگاه

  1. ایثار گر – جانباز و شهید بقیه ملتم پشم

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند %s *

*