خانه / بورس و سهام / گزارش مجمع سهامداران شرکت مخابرات / تقسیم سود نقدی 435 ریالی

گزارش مجمع سهامداران شرکت مخابرات / تقسیم سود نقدی 435 ریالی

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام مخابرات ایران  با ناد “اخابر” با حضور حداکثری سهامداران در محل پژوهشگاه نیرو برگزار شد.

در این مجمع سود نقدی 435 ریال تقسیم شد اما در رأی گیری تعدادی انگشت‌ شمار شرکت کردند.

در خصوص سود سال آتی مخابرات سهامداران اعتراضات زیادی مطرح کردند و با این وجود رئیس مجمع اعلام کرد که سود نقدی تقسیم شده میان سهامداران به جای هشت ماه در عرض یک هفته آینده پرداخت می‌شود.

این پرداخت سود از طریق بانک ملت همانند سنوات گذشته انجام خواهد شد.

در این جلسه حق حضور اعضای هیأت مدیره از مبلغ 400 هزار تومان به 500 هزار تومان افزایش یافت که سقف جلسات در ماه 4 جلسه است.

پاداش هیأت مدیره نیز به مبلغ 450 میلیون تومان تقسیم شد و برخی روزنامه‌ها از جمله اطلاعات به عنوان روزنامه رسمی شرکت انتخاب شد.

شرکت مخابرات ایران پیش از این سود سال 93 را 535 ریال اعلام کرده بود که در جلسه مجمع این سود با افزایش جزئی در سطوح 590 ریال رسما توسط سید هاشمی رئیس هیئت مدیره مخابرات تأیید شد.

در این جلسه اعتراض سهامداران بسیار بالا گرفت که عمده اعتراضات در خصوص عدم افزایش تعرفه‌ها بود که مدرس خیابانی، رئیس مجمع وعده کرد که تا 2 ماه آینده بحث افزایش تعرفه‌ها تعیین تکلیف نهایی شود.

بر اساس این گزارش،‌ مظفر پوررنجبر در مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت مخابرات ایران درباره درآمدهای شرکت، اظهار داشت: درآمد شرکت مخابرات ایران در سال 92 مبلغ 11 هزار و 566 میلیارد تومان بوده است که این رقم در سال 91 حدود 9 هزار و 700 میلیارد تومان بود؛‌ مخابرات‌های استانی نیز از نظر درآمد 12 درصد رشد داشته‌اند و از رقم سه هزار میلیارد تومانی در سال 91 به درآمد 4 هزار میلیارد تومانی در سال 92 رسیده‌اند.

همچنین در این جلسه سهامداران نسبت به عدم افزایش تعرفه‌های مخابراتی متناسب با نرخ تورم سالیانه معترض بودند.

سهامداران زیادی با متذکر شدن این موضوع، خواستار افزایش نرخ مکالمات تلفن ثابت و همراه شدند.

براین اساس، به خواست 10 درصد از سهامداران حقیقی مخابرات مقرر شد که اصلاح تعرفه‌های ثابت و سیار ظرف 2 ماه وتا پایان خرداد جزء تکالیف هیأت مدیره قرار گیرد.

همچنین از دیگر موضوعاتی که سهامداران در جلسه امروز بسیار به آن اعتراض کردند میزان سود تقسیمی به ازای هر سهم بود.

سهامداران سود 435 ریال به ازای هر سهم را بسیار نامناسب عنوان کردند که در نهایت در اعتراض سهامداران، رئیس مجمع تصویب این سود را برای سال 92 اعلام کرد.

از دیگر موضوعاتی که امروز مورد اشاره سهامداران قرار گرفت، موضوع زیان‌ده بودن شرکت‌های مخابرات استانی بود.

یکی از سهامداران اعلام کرد: در حالیکه گفته می‌شود 15 شرکت مخابرات استانی ورشکسته هستند اما به دلیل سودده بودن شرکت همراه اول، همواره شرکت مخابرات سود ده نشان داده می‌شود.

وی یکی از عوامل ورشکستگی برخی از شرکتهای مخابراتی را عدم انتخاب مدیران لایق و برخی محدودیتها در انتخاب مدیران عامل انتخاب استانی اعلام کرد.

همچنین در این جلسه اختصاص مبلغ یک میلیارد تومان توسط مخابرات به زلزله زدگان آذربایجان در سال ۹۲ و اختصاص ۵ میلیارد تومان برای مسئولیتهای اجتماعی در سال ۹۳ به تصویب سهامداران رسید.

فارس

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*