خانه / استخدام و بازار کار / استخدام یکی از فرزندان فرهنگیان در آموزش‌ و پرورش

استخدام یکی از فرزندان فرهنگیان در آموزش‌ و پرورش

حمیدرضا کفاش در آئین پاسداشت هفته معلم در جمع فرهنگیان شهرستان تفرش اظهار داشت: دانش‌آموزان ایران اسلامی در تمامی سطوح تحصیلی از شاخصه‌های فرهنگی مناسبی برخوردار هستند و این ویژگی‌ها با برنامه‌های مدون فرهنگی، اجتماعی و معنوی ارتقا خواهد یافت.

وی با اشاره به عملیاتی شدن دو طرح پرورشی فرهنگی در سطح مدارس در سال تحصیلی جدید گفت: احیای احترام به پدر و مادر به عنوان فرشتگان زندگی بخش و معلم به عنوان فرشته تربیت و کارگر به عنوان گرداننده اقتصاد در دو مقطع پیش دبستانی و دبستان و احیای زبان سپاس در بین دانش‌آموزان مهم‌ترین برنامه‌های فرهنگی وزارت آموزش و پرورش است که با همکاری معلمان عملیاتی می‌شود.
کفاش با اشاره به طرح رتبه‌بندی معلمان در سال جاری خاطرنشان ساخت: این طرح سال گذشته توسط مجلس شورای اسلامی عودت داده شد و با بررسی‌های دقیق در کمیته‌های علمی با محوریت معلمان دوره ابتدایی و با پیش‌بینی اعتبار مورد نیاز در فراکسیون فرهنگیان مورد تائید قرار گرفته که با جلب رای اعتماد مجلس شورای اسلامی اجرایی خواهد شد.
وی همچنین از افزایش 26 درصدی بودجه وزارت آموزش و پرورش خبر داد و تصریح کرد: این افزایش بودجه با ارتقای طرح بیمه طلایی و رفع مشکلات تا پایان اردیبهشت ماه رضایت خاطر فرهنگیان را فراهم خواهد کرد.
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: استخدام یکی از فرزندان فرهنگیان در آموزش و پرورش از دیگر طرح‌های پیشنهادی وزارتخانه در سال جاری است که با جلب رای اعتماد مجلس شورای اسلامی اجرایی خواهد شد.
کفاش با اشاره به اینکه بزه‌کاری‌های اجتماعی همچون اعتیاد و سیگار کشیدن و دوری از خانواده در جامعه دانش‌آموزی کمتر است، ادامه داد: جامعه دانش‌آموزان ایران اسلامی با توجه به مسائل اعتقادی و تقویت معنویات با حضور در برنامه‌هایی همچون شرکت در نماز جماعت و حضور در مراسم اعتکاف در راستای تقویت اعتقادات مذهبی گامی مثبت برداشته‌اند.
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به نقش کلیدی قرآن در تربیت دینی دانش‌آموزان تصریح کرد: احیای مراکز دارالقرآن، برگزاری مسابقات قرآنی، انس بیشتر با اهل بیت(ع) و آشنایی عملی با سیره آنان و تفسیر برنامه‌های قرآنی و توسعه کانون‌های فرهنگی و تربیتی از مهم‌ترین برنامه‌های وزارتخانه در ترویج فرهنگ قرآنی و تاکید بر امور معنوی در میان دانش‌آموزان است.
مرجع : صبحانه

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*