خانه / بورس و سهام / احتمال افزایش سرمایه 100 درصدی از محل سود انباشته در یک شرکت شیمیایی

احتمال افزایش سرمایه 100 درصدی از محل سود انباشته در یک شرکت شیمیایی

براساس آخرین اطلاعات درج شده بر روی سایت کدال، درآمد هر سهم برای سال مالی منتهی به 29 اسفند ماه سال 93 به میزان 1100 ریال برآورد شده این در حالی است که درآمد هر سهم برای سال مالی منتهی به 29 اسفند ماه سال 92 به میزان 1700 ریال بوده است و در نتیجه درآمد هر سهم برای سال جاری به میزان 35 ریال کاهش داشته است.

در همین راستا، قاسمی، مدیر مالی شرکت نیروکلر در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز اظهار داشت: کاهش درآمد هر سهم برای سال مالی منتهی به 29 اسفند ماه سال 93 نسبت به دوره مشابه سال قبل به این دلیل است که شرکت نیروکلر، زمینی به ارزش سه میلیارد و 500 میلیون تومان را طی سال 92 به فروش رساند و در نتیجه فروش زمین مذکور منجر به افزایش درآمدهای غیر عملیاتی “شکلر” طی سال گذشته شد.

قاسمی تصریح کرد: با مقایسه مقدار تولید سه سال اخیر شرکت نیروکلر می توان اظهار کرد که تولید “شکلر” در سال 91 بیشترین مقدار تولید را داشته و تولید امسال شرکت نیروکلر نسبت به سال گذشته نیز کاهش داشته است. علت این امر پایان اتمام عمر مفید ممبران های شرکت نیروکلر می باشد با توجه به اینکه عمر ممبران ها سه الی چهار سال می باشد لذا در مرداد یا شهریور ماه سال جاری مقرر شده که “شکلر” تعویض ممبران ها را انجام دهد در نتیجه “شکلر” قادر خواهد بود با تعویض ممبران های مذکور میزان تولید خود را حدود 10 الی 15 درصد افزایش دهد.

وی افزود: به دلیل تعویض ممبران ها حدود 15 الی 20 روز یکی از الکترولایزرها نیز متوقف می شود لذا افت تولید به دلیل توقف الکترولایزر مذکور توسط افزایش 15 درصدی میزان تولید جبران می گردد.

قاسمی عنوان کرد: بودجه بندی شرکت نیروکلر مبتنی بر واقعیات می باشد اگرچه تلاش “شلکر” به دستیابی بر شرایطی مطلوب تر از بودجه جاری می باشد.

مدیر مالی “شکلر” بیان کرد: هدف شرکت نیروکلر طی سال 93 افزایش صادرات می باشد با توجه به اینکه از لحاظ درآمدی قیمت صادراتی با قیمت داخلی تفاوت نامحسوسی دارد و از طرف دیگر با توجه به عدم کشش بازار خارج، لذا شرکت نیروکلر الویت فروش محصولات خود را بازار داخلی در نظر می گیرد.

وی در خاتمه افزود: شرکت نیروکلر در نظر دارد با توجه به الزام سازمان بورس، افزایش سرمایه دهد. افزایش سرمایه مذکور که به میزان 100 درصد می باشد در مرحله تصویب هیأت مدیره است. با توجه به تاریخ برگزاری مجمع عمومی در مورخ 22 اردیبهشت ماه سال جاری و بسته به میزان سود تقسیمی در جلسه مجمع، احتمال دارد چنانچه شرکت نیروکلر علاوه بر پرداخت سود تقسیمی از محل مابقی آن بتواند این افزایش 100 درصدی را اعمال کند، این برنامه از محل سود انباشته خواهد بود.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*