خانه / آخرین اخبار / عکس دیده نشده از طالقانی و رفقا در ایام جوانی

عکس دیده نشده از طالقانی و رفقا در ایام جوانی

عکسی کمتر دیده شده از محمد رضا طالقانی را در ایام جوانی به همراه چند کشتی گیر دهه هفتاد تیم ملی کشتی آزاد را می بینید .

 در این عکس طالقانی را در زمانی که مسوولیت نایب رییسی فدراسیون کشتی را داشت به همراه ابراهیم جوادی ، مجید ترکان ، کریم سوری و یکی از عکاسان زحمتکش ورزشی می بینید .
محمد رضا طالقانی سوابق محمد رضا طالقانی بیوگرافی محمد رضا طالقانی

محمدرضا طالقاني فرزند کاظم متولد 1331 در محله گذر مستوفي در منطقه درخونگاه از محلات قديمي تهران است. تحصيلات خود را در مدرسه جعفري اسلامي و سپس هنرکده امير طي کرد و از پانزده سالگي به کشتي روي آورد و تا 1360 شمسي که کشتي را کنار گذاشت هشت مدال بين‌المللي کسب نمود. سه سال پهلوان پايتخت شد و هفت سال نيز قهرمان تيم ملي بود.

او در سال 1357 در مخالفت با رژيم پهلوي برگزاري جام بين‌المللي آريامهر را بر هم زد و اين کار وي با تشويق حاج مهدي عراقي مواجه شد. به تشويق شهيد عراقي به پاريس نزد امام خميني رفت و پس از حدود سه هفته اقامت به ايران بازگشت. بهمن ماه 57 ايران شاهد حوادثي بود که بر اثر ممانعت دولت بختيار از ورود امام خميني به ايران روي داد و منجر به کشتار مردم و تحصن روحانيون  وعلما در مسجد دانشگاه تهران شد.

با قطعي شدن ورود امام به ايران در 12 بهمن 1357 قرار شد رهبر انقلاب در مدخل ورودي دانشگاه سخنراني کنند و براي حفاظت از ايشان نيز تعدادي افراد از جمله آقاي محمدرضا طالقاني انتخاب شدند.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*