خانه / بورس و سهام / فروشنده های امروز سهام خریداران فردا هستند

فروشنده های امروز سهام خریداران فردا هستند

بازار سرمایه در ساعت اولیه آغاز کار خود طی روز جاری شاهد افت 416 واحدی شاخص کل می باشد بطوریکه شاهد صف های فروش سنگین در نمادهای خودرویی هستیم.

به نظر می رسد بازار سرمایه طی روز جاری با توجه به عدم پیشرفت محسوس در روند مذاکرات ایران با گروه 1+5 و زمان بر بودن رسیدن به توافق نهایی شاهد افزایش عرضه می باشد.

در همین راستا، عشقی، مدیر کارگزاری تدبیرگران فردا در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز اظهار داشت: روند بازار سرمایه طی روز جاری ناشی از رفتار هیجانی و غیر منطقی سهامداران حقیقی است که به دلیل انتظارات غیر معقول از نتیجه مذاکرات اقدام به عرضه های هیجانی می کنند.

عشقی تصریح کرد: به اعتقاد بنده مذاکرات ایران و گروه 1+5 از پیچیدگی بالایی برخوردار است و انتظارات سهامداران از نتیجه مذاکرات غیر منطقی می باشد چراکه رسیدن به توافق هسته ای امری زمان بر است.

مدیر کارگزاری تدبیرگران فردا عنوان کرد: همچنین گروه هایی که پیش بینی می شد اولین هایی باشند که از نتیجه مثبت مذاکرات منتفع گردند با زمان بر شدن این دور از مذاکرات، عرضه های بالا و بعضاً صف های فروش در آنها شکل گرفته است اما نکته حائز اهمیت این است که در عمل اتفاقی پیش نیامده و این گروه ها به ادامه فعالیت های خود می پردازند لذا واکنش بازار نسبت به نتیجه این دور از مذاکرات غیر منطقی و بیش از حد می باشد.

وی در خاتمه عنوان کرد: به نظر بنده روند مذاکرات تا حدودی زمان بر خواهد بود اما احتمال توافق نهایی بالا می باشد و بنده نسبت به روند مذاکرات خوشبین هستم.

همچنین توصیه بنده به سهامداران این است که از فروش هیجانی جلوگیری کنند چراکه با توجه به جذابیت قیمت سهام، فروشنده های امروز قطعاً خریداران فردا و روزهای آتی خواهند بود.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*