خانه / بورس و سهام / افزایش سرمایه 40 درصدی “فملی” از محل مطالبات

افزایش سرمایه 40 درصدی “فملی” از محل مطالبات

براساس آخرین اطلاعات درج شده بر روی سایت کدال درآمد هر سهم برای سال مالی منتهی به 29 اسفند ماه سال 93 به میزان 493 ریال برآورد شده این در حالی است که درآمد هر سهم برای سال مالی منتهی به 29 اسفند ماه سال 92 به میزان 504 ریال بوده است و در نتیجه درآمد هر سهم برای سال جاری به میزان دو درصد کاهش داشته است.

در همین راستا، شیخ، مشاور اقتصادی شرکت ملی صنایع مس ایران، در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز اظهار داشت: بنده وضعیت کلی “فملی” طی سال 93 را مثبت ارزیابی می کنم.

شیخ تصریح کرد: با توجه به اینکه قیمت های پیش بینی شده منطبق با واقعیت می باشد لذا پیش بینی می گردد شرکت ملی صنایع مس ایران بتواند بودجه پیش بینی خود را محقق نماید.

وی عنوان کرد: همچنین با توجه به اینکه نرخ ارز نسبت به نرخ ارز مندرج در بودجه “فملی” افزایش داشته است لذا این افزایش تأثیر مثبتی بر سودآوری شرکت ملی صنایع مس ایران خواهد داشت. علاوه بر این با توجه به اینکه تغییر نرخ ارز و افزایش آن، منجر به افزایش قیمت مس می شود و از طرفی هزینه های شرکت ثابت می باشد، لذا باعث افزایش سودآوری شده و تأثیر مثبت و مستقیمی بر روند “فملی” خواهد گذاشت.

مشاور اقتصادی شرکت ملی صنایع مس ایران بیان کرد: به اعتقاد بنده قیمت های جهانی فلزات در همین محدوده طی سال 93 خواهد بود همچنین بطوری کلی صنایع فلزی نیز با افزایش صادرات می تواند وضعیت مطلوبی را طی سال جاری داشته باشند.

شیخ اظهار داشت: مقدار فروش محصولات شرکت ملی صنایع مس ایران برای سال مالی منتهی به 29 اسفند ماه سال 93 نسبت به موقعیت مشابه در سال گذشته حدود 91 درصد افزایش داشته است. افزایش میزان فروش مذکور به این دلیل است با توجه به این “فملی” در سال گذشته به دلیل تحریم ها صادرات کمتری داشته است لذا موجودی اول دوره سال جاری بالا بوده و در نتیجه این قضیه منجر به افزایش میزان فروش طی سال 93 شده است.

شیخ بیان کرد: شرکت ملی صنایع مس ایران در صورت رفع کامل تحریم ها با توجه به اینکه قادر به صادرات تمام موجودی خود خواهد بود، لذا تعدیل مثبت نیز خواهد داشت شایان ذکر است پیش بینی بودجه مربوط به سال جاری، با همین شرایط فعلی و وضعیت کنونی تحریم ها بسته شده است.

وی در خاتمه افزود: همچنین “فملی” قصد افزایش سرمایه حدوداً 40 درصدی از محل آورده نقدی و مطالبات سهامداران را دارد بطوریکه در حال حاضر طرح توجیهی افزایش سرمایه مذکور نیز نوشته شده است.

یک نظر ثبت شده

  1. سهامدارن فملی باید برای اعتراض افزایش سرمایه که فرار شرکت از سود دهی است در بازار بورس دست به اعتصاب بزنند

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*