خانه / بورس و سهام / شرکت‌های سیمانی و خودرویی فعلا درخواستی برای افزایش سرمایه ندادند

شرکت‌های سیمانی و خودرویی فعلا درخواستی برای افزایش سرمایه ندادند

مدیر نظارت بر انتشار و ثبت اوراق بهادار سازمان بورس با اشاره به آخرین وضعیت افزایش سرمایه‌ شرکتها، گفت: شرکت‌های سیمانی و خودرویی در حال حاضر درخواستی برای افزایش سرمایه ندادند و درخواست برخی بانک‌ها در دست بررسی است.

 اخیراً اخبار و شایعاتی حول محور بازار سهام در برخی سایت‌های خبری مبنی بر افزایش سرمایه شرکت‌ها منتشر ‌شده که برای دریافت آخرین اخبار رسمی با مدیر نظارت بر انتشار و ثبت اوراق بهادار سرمایه‌ای سازمان بورس و اوراق بهادار گفت‌وگویی انجام دادیم.

غلامرضا ابوترابی با اشاره به اینکه شرکت‌های خودرویی و سیمانی تاکنون درخواست افزایش سرمایه به سازمان بورس ارائه نکرده‌اند، به خبرنگار فارس گفت: تنها شرکت پارس خودرو در سال گذشته درخواست افزایش سرمایه ارسال کرده بود که با آن موافقت شد.

وی افزود: شرکت‌های بزرگ خودروسازی همچون سایپا و ایران‌خودرو تاکنون درخواستی برای افزایش سرمایه به سازمان بورس و اوراق بهادار ارائه نکرده‌اند.

این مقام مسئول در سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به آخرین مراحل عملیات صدور مجوز افزایش سرمایه بانک‌ها تأکید کرد: طی سال گذشته بانک‌هایی نظیر تجارت، ملت و صادرات مجوز افزایش سرمایه از سازمان بورس و اوراق بهادار از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها و سود انباشته دریافت کردند.

وی ادامه داد: درخواست افزایش سرمایه پست‌ بانک ایران در سازمان بورس و اوراق بهادار در حال بررسی است که به محض نهایی شدن به اطلاع عموم خواهد رسید.

مدیر نظارت بر انتشار و ثبت اوراق بهادار سرمایه‌ای با اشاره به اینکه در حال حاضر هیچ‌گونه درخواست افزایش سرمایه شرکت‌های سیمانی در سازمان بورس و اوراق بهادار وجود ندارد که در دست بررسی باشد، گفت: در صورت موافقت سازمان بورس و اوراق بهادار با درخواست افزایش سرمایه هر شرکتی، بلافاصله به بازار سهام اعلام خواهیم کرد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*