خانه / بورس و سهام / بررسی سود آوری شرکت ذغال سنگ نگین طبس

بررسی سود آوری شرکت ذغال سنگ نگین طبس

براساس آخرین اطلاعات درج شده بر روی سایت کدال، درآمد هر سهم برای سال مالی منتهی به 29 اسفند ماه سال 93 به میزان 346 ریال برآورد شده این در حالی است که درآمد هر سهم برای سال مالی منتهی به 29 اسفند ماه سال 92 به میزان 421 ریال بوده است و در نتیجه آن هر سهم برای سال جاری به میزان 18 درصد کاهش داشته است.

در همین راستا، درخشنده، مدیر مالی شرکت ذغال سنگ نگین طبس در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز اظهار داشت: پیش بینی می گردد “کطبس” طی سال 93 بتواند بودجه برآوردی خود را پوشش دهد.

درخشنده تصریح کرد: با توجه به اینکه قیمت محصول ذغال سنگ توسط سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، ایمیدرو، تعیین می گردد لذا چنانچه این سازمان مجوز افزایش نرخ ذغالسنگ را بدهد، “کطبس” به احتمال قوی با تعدیل مثبت درآمد هر سهم همراه خواهد بود. شایان ذکر است که قیمت گذاری محصول ذغال سنگ مندرج در بودجه منتهی به 29 اسفند ماه سال 93، برحسب میانگین قیمت بودجه سنوات قبل می باشد.

مدیر مالی شرکت ذغال سنگ نگین طبس عنوان کرد: همچنین احتمال افزایش نرخ با توجه به روال اعمال افزایش نرخ ذغال سنگ توسط ایمیدرو طی سنوات گذشته، از مرداد ماه تا آذر ماه وجود خواهد داشت.

وی بیان کرد: کیفیت محصول ذغال سنگ، براساس منطقه جغرافیایی سنجیده می شود. علاوه بر این، استخراج ذغال سنگ بر حسب مجوز سازمان معادن و صنایع از منطقه تعریف شده ای در محدوده جغرافیایی خاصی می باشد و شرکت های فعال در این صنعت پس از اخذ پروانه بهره برداری، مجوز استخراج از منطقه مذکور را خواهند داشت. حال چنانچه سازمان معادن و صنایع مجوز استخراج از منطقه دیگری را دهد و یا شرکت در مناقصاتی که سازمان معادن و صنایع برگزار می کند، برنده شود لذا بدین طریق می تواند افزایش کیفیت محصول و یا افزایش تناژ داشته باشد.

وی در خاتمه افزود: بنابراین وضعیت “کطبس” نیز بسته به شرایط سازمان معادن و صنایع اعم از اعمال افزایش قیمت و برگزاری مناقصات می تواند تغییر کند. در نتیجه “کطبس” در صورت برگزاری مناقصات توسط سازمان در آنها شرکت خواهد کرد. همچنین با توجه به اینکه شرکت ذغال سنگ نگین طبس در سال گذشته از محل سود انباشته افزایش سرمایه داشته است، بنابراین طی سال جاری برنامه ای جهت افزایش سرمایه نخواهد داشت.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*