خانه / بورس و سهام / بازگشت اقبال بازار به گروه دارویی

بازگشت اقبال بازار به گروه دارویی

شرکت سرمایه گذاری اعتلاء البرز همواره تلاش نموده به گونه ای عمل نماید که بازدهی بالاتر از بازار را به دست آورد.
با توجه به اینکه سال 92 یکی از سال های پربازده بورس طی سالیان اخیر بوده است شرکت نیز از فرصت پیش آمده استفاده نموده و دستاوردهای چشمگیری را به لحاظ رشد درآمد به دست آورد.

مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری اعتلاء البرز با بیان این مطلب به خبرنگار بورس نیوز عنوان کرد: در سال جاری نسبت به سال گذشته شرایط بازار سرمایه متفاوت خواهد بود البته در خصوص شرکت های سرمایه گذاری اینکه بتوانند به گونه ای عمل کنند که در روندهای صعودی بیشترین بازدهی و در روندهای نزولی کمترین زیان را تجربه کنند ملاک ارزیابی خواهد بود.

شیرازی ادامه داد: شرکت سرمایه گذاری اعتلاء البرز همواره تلاش نموده به گونه ای عمل نماید که بازدهی بالاتر از بازار را به دست آورد.

مدیر عامل “اعتلاء” افزود: از ابتدای سال 93 سرمایه گذاری اعتلاء البرز موفق به شناسایی مبلغ 450 ریال سود به ازای هر سهم شده است که حاکی از عملکردی جلوتر از پیش بینی ها می باشد.

شیرازی در خصوص ارزش پرتفوی بورسی شرکت ابراز داشت: در حال حاضر 50 درصد از پرتفوی شرکت به صنعت دارو و 50 درصد دیگر عمدتاً در صنایعی همچون بانکداری، پتروشیمی، معدنی و سیمانی و مخابرات اختصاص دارد که ارزشی معادل 75 میلیارد تومان ارزش روز سبد شرکت می باشد که رشدی حدود 19 درصدی طی مدت دو ماه را نشان می دهد.

مدیر عامل “اعتلاء” در خصوص برنامه های آتی شرکت ابراز داشت: در حال حاضر مسئله افزایش سرمایه 100 درصدی شرکت را در دست پیگیری داریم که منتظر گزارش حسابرس برای ارسال به سازمان هستیم به این صورت که حدود 83 درصد از مبلغ افزایش سرمایه از محل سود انباشته و 17 درصد دیگر از محل آورده سهامداران را در برنامه داریم که در صورت کسب مجوز از سازمان بورس از طریق سامانه کدال اطلاع رسانی خواهد شد.

شیرازی در مورد استراتژی سرمایه گذاری شرکت اظهار داشت: به دلیل پتانسیل رشدی که ما برای صنعت دارویی در سال جاری به دلیل کاهش مشکلات خرید مواد اولیه و هزینه هایی که از این محل به شرکت های گروه دارو وارد می شد و اینکه تمرکز دولت بر روی بخش سلامت و بهداشت جامعه افزایش یافته است

ما در شرکت سرمایه گذاری اعتلاء البرز همچنان وزن عمده ای از پرتفوی خود را به این گروه اختصاص داده ایم و پیش بینی می شود با توجه به افتی که در این گروه اتفاق افتاده است بزودی این افت جبران شود و نگاه بازار بار دیگر به سمت این گروه متمایل گردد چراکه اتفاق بنیادی خاصی در خصوص گروه دارو فعلاً رخ نداده است.

وی در خاتمه ابراز داشت: به طور حتم در سال جاری هیچ صنعتی توانایی رشد مشابه سال گذشته را نخواهد داشت بنابراین می بایست با نگاه به صنایع بنیادین و انتخاب دقیق شرکت های برتر در هر صنعت و پرهیز از توجه به شایعات در بازار سرمایه اقدام به سرمایه گذاری نمود.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*