خانه / بورس و سهام / بررسی آخرین اوضاع نفت سپاهان

بررسی آخرین اوضاع نفت سپاهان

شرکت نفت سپاهان طی اطلاعیه ای درمورد آخرین وضعیت فعالیت شرکت اعلام نموده است درروز حادثه ، مامورین آتش نشانی باحضور به موقع خود حریق راکنترل کرده و ازسرایت آن به سایر بخش ها جلوگیری نمودند. و ازهمان روز واحد های فرآیندی پالایشگاه باظرفیت کامل به تولید ادامه داده و همچنان روال عادی تخلیه (مواداولیه و خوراک) و بارگیری (انواع محصولات) جهت صادرات و نیز فروش داخل در پالایشگاه این شرکت جریان دارد.

درخصوص سایت پرکنی نیز شرکت سعی دارد تا با استفاده کامل از ظرفیت سایر پیمانکاران ، ازایجاد خلل درسیستم فروش و توزیع جلوگیری کند.

صف خرید نفت سپاهان در دومین روز معاملاتی پس از عرضه اولیه، صبح امروز با فشار عرضه جمع آوری شد.

به گزارش  تسنیم؛ صبح امروز افزایش عرضه در نماد “شسپا“، موجب جمع آوری صف خرید سهام این شرکت شد تا نفت سپاهان در مجموع بطور میانگین 6 درصد بازدهی را در دو روز معاملاتی پس از عرضه اولیه برای خریداران برجای گذاشته باشد.

بر اساس این گزارش؛ در روز دوشنبه هفته گذشته، سرانجام قرعه دومین عرضه اولیه سهام در سال 93 به نام شرکت نفت سپاهان افتاد تا نه تنها عرضه اولیه این سهام خبرساز شود، بلکه حاشیه های این عرضه مهمترین خبر بازار سرمایه در هفته اول خرداد باشد؛ چرا که در این روز عرضه سهام شرکت نفت سپاهان با تاخیر و در دقایق پایانی معاملات این روز شروع شد که دلیل این تاخیر، اختلال در نرم افزار معاملاتی بورس کرج اعلام شد.

با این حال در جریان عرضه اولیه دقیقه نودی 10 درصد از سهام شرکت نفت سپاهان، هر سهم این شرکت 17 هزار و 500 ریال کشف قیمت شد و 85 میلیون سهم “شسپا” مورد معامله قرار گرفت. اما در ادامه ظاهرا اختلال در نرم افزار معاملات این بار برای خریداران برخط بوجود آمد تا موجب شود 20 میلیون سهم نفت سپاهان که سهمیه برخطی ها بود معامله نشود و مشتریان آنلاین از عرضه اولیه سهام این شرکت دست خالی برگردند تا عرضه بقیه سهام شسپا برای آنلاینی ها پس از یک روز تعطیل، در روز چهارشنبه دنبال شود.

در آخرین روز معاملاتی هفته ای که گذشت نیز هر چند آغاز عرضه اولیه برای مشتریان آنلاین نفت سپاهان ساعت 11:20 اعلام شده بود اما با 10 دقیقه تاخیر سرانجام 23 میلیون سهم “شسپا” توسط متقاضیان آنلاین خریداری شد؛ با این حال این موضوع پایان حاشیه های عرضه سهام نفت سپاهان در بورس نبود چرا که در روز چهارشنبه خبری در مورد آتش سوزی در یکی از واحدهای روغن پرکنی این شرکت منتشر شد که در این خصوص مدیرعامل نفت سپاهان در گفت‌وگو با تسنیم با انتقاد از بزرگنمایی آتش سوزی در این شرکت گفت: کم لطفی برخی رسانه ها در بزرگنمایی این آتش سوزی جای تعجب دارد. با این حال تحت تاثیر قرار دادن ادامه عرضه اولیه سهام شرکت نفت سپاهان در بورس همزمان با بزرگنمایی این آتش سوزی را به حساب سهل انگاری و کم دقتی برخی رسانه ها می گذاریم. بعلاوه این که این آتش سوزی تاثیری در سود و تولید شرکت نفت سپاهان ندارد.

افزایش عرضه در نماد معاملاتی نفت سپاهان و واگذاری صف خرید این سهم در معاملات امروز بازار سهام نیز برگ دیگری از دفتر پرحاشیه ورود این شرکت در بورس را ورق زد که با وجود متعادل شدن روند معاملات در این نماد معاملاتی، رفته رفته حقوقی‌ها در حال جمع آوری سهام شسپا هستند.

بر اساس این گزارش؛ پیگیری خبرنگار ما نیز برای گفت‌وگو با مصطفی امیدقائمی مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری آینده نگر، به عنوان سهامدار عمده نفت سپاهان در خصوص چرایی عرضه زودهنگام صف خرید این نماد در بورس برای حمایت از حقوق سهامداران حقیقی تاکنون به نتیجه نرسیده است.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*