خانه / بورس و سهام / افزایش سرمایه در قدیمی‌ترین شرکت رنگساز بورسی

افزایش سرمایه در قدیمی‌ترین شرکت رنگساز بورسی

حسین مغزی در گفت وگو با  فارس، اظهار داشت: در پی اتمام سال مالی منتهی به 29 اسفند92، روز چهارشنبه 28 خرداد مجمع سالانه‌ای در هتل پارسیان اوین برگزارخواهد شد تا ضمن قرائت گزارش عملکرد هیئت مدیره و حسابرس و تصویب صورت های مالی در مورد تقسیم سود و سایر موارد تصمیم گیری شود.پیشنهاد هیئت مدیره هم مانند سال های گذشته تقسیم 50 درصد سود محقق شده سال 92 است.

وی با بیان اینکه سال گذشته با سرمایه 3 میلیارد تومانی برای هرسهم 252 تومان سود محقق شده و برای سال مالی جدید هم 290 تومان سود پیش بینی شده است، ‌خاطرنشان کرد: با توجه به برنامه های طرح و توسعه 5 و 10 ساله وحضور درکشورهایی چون ترکیه ، عمان، عراق ، آسیای میانه وافزایش صادرات وهمچنین رعایت شرایط بورس، فرایند افزایش سرمایه 17 میلیارد تومانی درحال انجام است تا بعد ازدریافت مجوزسازمان بورس نسبت به اعمال یک یا چند مرحله‌ای افزایش سرمایه از 3 به 20 میلیارد تومان اقدام شود.

به گفته مغزی این افزایش سرمایه از دو محل سود انباشته و آورده نقدی سهامداران تامین شده و بعد از برگزاری مجمع سالانه اعمال خواهد شد.

این مقام مسئول با بیان اینکه حضور در جمع 100 شرکت برتر ایرانی وکسب عالی ترین جایزه بهره وری برای سومین سال متوالی از دیگر تحولات شرکت پار س پامچال به شمار می‌رود ،‌ ادامه داد: علاوه بر این موارد به منظور فعالیت های حرفه‌ای در بازارهای جهانی و کشورهای همسایه، مدیرعامل این شرکت بعد ازمجمع سالانه تغییر خواهد کرد تا وی قادر به انجام طرح های توسعه شرکت و اهداف تعیین شده باشد.

مغزی در خاتمه گفت: این شرکت قدیمی ترین و تنهاترین شرکت رنگساز بورسی است که سال 1348 تاسیس و 1369 وارد بورس شده و به رغم تحریم‌ها و فشارهای بین المللی قادر به ادامه حضور درپروژه‌های ملی مانند عسلویه و پارس جنوبی شده است.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*