خانه / بورس و سهام / زمان بازگشایی نماد “حسینا” در فرابورس

زمان بازگشایی نماد “حسینا” در فرابورس

 نماد “حسینا” که از زمان عرضه اولیه تاکنون توانسته بازدهی 394 درصدی را نصیب سهامداران خود کند، با توجه به رشد بالای قیمتی که داشته همواره مورد توجه قرار گرفته است. نماد معاملاتی “حسینا” که در تاریخ اول بهمن ماه سال 92 به دلیل تعدیل با اهمیت پیش بینی سود هر سهم به مدت 3 ماه متوقف بود، پس از ارایه اطلاعات پیش بینی در مورخ 2 اردیبهشت ماه سال جاری بازگشایی شد.

پس از بازگشایی همچنان شاهد روند صعودی قیمت سهام “حسینا” در بازار سرمایه بودیم. نماد مذکور مجدداً در مورخ 30 اردیبهشت ماه سال جاری با توجه به پیغام ناظر بازار مجدداً بسته شد. ناظر بازار علت توقف “حسینا” را به دلیل اظهارات مدیریت شرکت توسعه خدمات دریایی و بندری سینا مبنی بر تهیه و ارایه اطلاعات شفاف سازی در مورد وضعیت عملکرد شرکت عنوان کرده است.

در همین راستا، ملایری، مدیر سهام شرکت توسعه و خدمات دریایی سینا در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز اظهار داشت: مدیریت شرکت توسعه و خدمات دریایی سینا در خصوص توقف نماد معاملاتی “حسینا” هیچگونه دخل و تصرفی نداشته است. علت توقف “حسینا” نیز بنا به نظر سازمان بورس و به دلیل شفاف سازی در خصوص عملکرد شرکت توسعه خدمات دریایی و بندری “حسینا” می باشد.

ملایری تصریح کرد: شرکت توسعه خدمات دریایی و بندری سینا با توجه به توقف نماد معاملاتی “حسینا” در مورخ 30 ادریبهشت ماه سال جاری، از همان روز به مدت یک هفته کلیه اطلاعات لازم جهت این شفاف سازی را برای سازمان بورس ارسال کرد اما سازمان بورس تقاضای تکمیل برخی اطلاعات را در همین زمینه کرد و هم اکنون نیز شرکت توسعه خدمات دریایی و بندری سینا به جدیت پیگیر تکمیل اطلاعات مذکور می باشد و تمامی تلاش خود را جهت بازگشایی سریع تر “حسینا” می کند.

مدیر سهام “حسینا” عنوان کرد: شرکت در نظر دارد، اطلاعات مذکور را در اوایل هفته آینده تکمیل کند. بنابراین احتمالاً تا پایان هفته آینده نماد “حسینا” بازگشایی خواهد شد.

ملایری اظهار داشت: “حسینا” همبستگی شدیدی به شرایط تحریم ها دارد بنابراین عملکرد شرکت توسعه خدمات دریایی و بندری سینا بسته به شرایط مذاکرات پیشروی خواهد کرد. شایان ذکر است قرارداد “حسینا” با بندر شهید رجایی تا پایان سال جاری می باشد. با توجه به اینکه مناقصه بندر شهید رجایی در آذر ماه سال جاری برگزار خواهد شد، نتیجه بسته به نتیجه مناقصه مذکور، احتمال ادامه قرارداد با بندر شهید رجایی مشخص خواهد شد.

وی در خاتمه افزود: بنده چشم انداز کلی “حسینا” را با دیدگاه بلندمدت مثبت ارزیابی می کنم همچنین توصیه بنده به سهامداران این است که به شایعات توجه نکنند و دچار رفتار هیجانی نشوند و با تکیه بر تحلیل و مطالعات برنامه ریزی کنند.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*