خانه / بورس و سهام / گزارش مجمع سهامداران “همکاران سیستم”

گزارش مجمع سهامداران “همکاران سیستم”

شرکت همکاران سیستم روز سه شنبه همزمان با برگزاری مجمع عمومی، مرکز سرویس جدید و مجهز خود را نیز افتتاح کرد.

 در مجمع عمومی همکاران سیستم که در تاريخ 13 خرداد 1393، در محل مركز مطالعات بهره وری و منابع انسانی برگزار شد، این شركت از پوشش کامل سود خالص پیش بینی شده خبر داد.

همچنین مجمع عمومی همکاران سیستم، توزیع ۵۰ تومان سود نقدی به ازای هر سهم را نیز تصویب کرد.

در اين جلسه كه با حضور 93.22 درصد از سهامداران، نمايندگان سازمان بورس و مؤسسه حسابرسي بيات رايان برگزار گردید، اعلام شد كه سود نقدي سهامداران، از روز دوشنبه 19 خرداد از طریق مراجعه حضوری سهامداران به شعب بانک ملت در سراسر کشور قابل دريافت است.

رشد تصاعدي فروش محصولات جديد همكاران سيستم

هيات مديره همكاران سيستم، در گزارش خود به مجمع، روند موفق فروشمحصولات جديد همكاران سيستم در بازار را، نشان از پتانسيل بالاي آنها و انتخاب صحيح بازار هدف دانست.راهكاران همكاران سيستم، كه محصول استراتژيك اين شركت براي شركت هاي بزرگ و متوسط است، در سال 92 رشد فروشي معادل 2.5 برابر را نسبت به سال 91 تجربه كرده است.

همچنين سپيدار همكاران سيستم كه محصول شركت براي بازارهاي كوچك است، توانست از مرز 6000 مشتري در سال 92 عبور كرده و به رشد فروشي معادل 2 برابر سال 91، دست پيدا كند. علاوه بر اين، “دشت همكاران سيستم” نيز كه ويژه اصناف و فروشگاه هاست، در سال 92 ورود موفقي به بازار را تجربه كرد.

اهم برنامه هاي همكاران سيستم براي سال 93

در گزارش هيات مديره همكاران سيستم به مجمع، ارتقای سطح رضايت مشتريان، حرفه اي گري و كيفيت محصولات و خدمات و همچنين افزايش درآمد گروه از محل محصولات جديد جزو اهم برنامه هاي اين شركت در سال 93 اعلام شد.

گفتني است براساس گزارش فوق، درآمد عملياتي پيش‌بيني شده براي سال 93، با 33 درصد افزايش نسبت به سال 92، معادل 88.5 ميليارد تومان خواهد بود. در اين ميان، 52 درصد از درآمد فروش همكاران سيستم در 93، از محل محصولات جديد اين شركت تامين خواهد شد.

افتتاح مرکز سرویس مدرن همکاران سیستم

در همین حال شركت همكاران سيستم، همزمان با برگزاري مجمع عمومي و طي يك نشست خبري، از افتتاح مركز سرويس جديد اين شركت براي ارایه خدمات پشتيباني به مشتريان استان تهران خبر داد.

مهدي اميري، مدير عامل شركت همكاران سيستم، در اين نشست در جمع خبرنگاران گفت: همكاران سيستم، براي ارتقای سطح رضايت مشتريان، گام هاي زيرساختي بزرگي را در سال 92 برداشته است كه انتظار می رود نتايج آن در سال 93 مشاهده شود. با توسعه يك ابزار استاندارد و قوي در تمامي شركت هاي ارایه كننده خدمات پشتيباني، پايش مستمر مشتريان و برنامه ريزي براي بهبود كيفيت ارایه خدمات به آنها امكان پذير شده است. با استفاده از اين زيرساخت، تاريخچه سرويس ها و درخواست هاي مشتريان قابل رديابي و تحليل است.

مدير عامل همكاران سيستم، ضمن معرفي ويژگي هاي مركز سرويس جديد همكاران سيستم، افزود: طراحي مركز سرويس همكاران سيستم كه در ساختمان جديد اين شركت، آغاز به كار كرده است، با نگاه به مدل‌ شركت‌هاي بزرگ نرم افزاري دنيا انجام شده و از استانداردهاي خاص اين حوزه تبعيت مي كند.

وی افزود: با افتتاح مركز سرويس همكاران سيستم در تهران، ارایه خدمات پشتيباني به مشتريان همكاران سيستم در اين استان، به صورت متمركز و از طريق اين مركز انجام خواهد گرفت. در حال حاضر 110 نفر از كارشناسان همكاران سيستم در اين مركز به صورت تخصصي و متمركز، مشغول ارایه خدمت به مشتريان هستند.

پاسخ همکاران به سوال بورس نیوز

امیری با اشاره به اینکه برای محصول راهکاران به عنوان محصولی استراتژیک، افزایش سهم بازارهایی همچون پتروشیمی، پخش و هلدینگ ها مدنظر است، در پاسخ به سوال خبرنگار بورس نیوز پیرامون ورود به بازار صنایعی همچون خودرو و بانکداری گفت: برای افزایش سهم بازار به ویژه برای محصول راهکاران، صنایع مختلف در دست بررسی است و یکی از مهمترین آنها صنعت بانکی است. اما این امر نیازمند زمان و مطالعات بیشتری دارد و بایستی کشش بازار در این بخش ها وجود داشته باشد. گرچه صنعت خودرو به دلیل زیان ده بودن فعلا در این بررسی وجود ندارد؛ اما در صورتی که پتانسیل های لازم در این بخش نیز فراهم شود، می توان به صنعت مذکور نیز وارد شد.

وی افزود: برای گروه بانکی اما بررسی و مطالعات اولیه آغاز شده و مذاکرات با یک بانک نیز در حال پیگیری است؛ چراکه همکاران سیستم به دلیل دارا بودن برند و اندازه اقتصادی مطلوب، می تواند چنین فضای تعاملی را فراهم سازد. از این رو ورود به صنعت بانکداری از نظر شرکت عملیاتی بوده و می تواند ظرف سال های آینده به مرحله اجرا درآید. گرچه برای سال مالی جالی قدری زود است که در این رابطه و آثار درآمدی ناشی از آن بر بودجه مالی سال 93 اظهار نظر کرد.

مدیرعامل شرکت همکاران سیستم در ادامه پاسخ خود تأکید کرد: هم اکنون نیز برخی محصولات و سیستم های پشتیبانی شرکت در برخی بانک ها مورد استفاده قرار دارد، اما ورود به عرصه بانکداری متمرکز الکترونیکی یا core banking نیازمند مطالعات دقیق تری است.

سال 93، شکوفایی جوانه توسعه درآمدزایی سال های آتی

امیری در پاسخ به سوال دیگر خبرنگاران پیرامون ورود به بازارهای خارجی و عرصه های بین المللی اظهار داشت: مدل حضور در بازارهای منطقه ای نیز طراحی شده، اما آثار آن در رشد 33 درصدی درآمدهای گروه لحاظ نشده است. بر همین اساس می توان گفت امسال شکوفایی جوانه های توسعه جدی در بحث درآمدزایی برای سال های 94 و 95 را شاهد هستیم. بطوریکه در خصوص بودجه درآمدی سال 93 همکاران سیستم با احتیاط ارایه شده و امیدواریم در عملکردهای میان دوره ای بتوانیم با برآورد دقیق تری به بودجه سال مالی جاری نگاه کنیم.

www.systemgroup.net

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*